MSI از مادربردهای X99A-SLI و 970A Gaming Pro Carbon رونمایی کرد

افشین پنجشنبه 28 مرداد 1395 - 18:48
MSI از مادربردهای X99A-SLI و 970A Gaming Pro Carbon رونمایی کرد
شرکت MSI علاوه بر X99A-SLI سوکت Broadwell-E اینتل مادربرد 970A Gaming Pro Carbon سوکت +AM3 رونمایی کرد

 

مادربرد X99A-SLI دارای قابلیت های ارتباطی مدرن نظیر شکاف M.2 با پهنای باند 32 گیگابیت بر ثانیه، کانکتور U.2 و درگاه USB 3.1 نوع C است. بدون نیاز به بروزرسانی بایوس، MSI X99A-SLI از پردازنده های Core i7 مبتنی بر معماری Broadwell-E پشتیبانی می کند.

این مادربرد در فرم فاکتور استاندارد ATX طراحی شده و توان مورد نیاز خود را از یک کانکتور 24 پینی ATX و یک کانکتور 8 پینی EPS برای پردازنده می گیرد. مدار تغذیه پردازنده دارای 8 فاز رگولاتور ولتاژ می باشد.

شکاف های توسعه از سه PCI-Express 3.0 x16 و دو PCIe 2.0 x1 تشکیل شده است. درگاه وسائل ذخیره سازی متشکل از یک شکاف M.2 با پهنای باند 32 گیگابیت بر ثانیه، یک درگاه U.2 با پهنای باند 32 گیگابیت بر ثانیه، یک درگاه SATA-Express با پهنای باند 10 گیگابیت بر ثانیه و در مجموع 12 درگاه SATA با پهنای باند 6 گیگابیت بر ثانیه می باشد.

 این مادربرد دارای دو درگاه USB 3.1 با پهنای باند 10 گیگابیت بر ثانیه است، 8 درگاه USB 3.0ا( 4 عدد در پنل پشتی)، سیستم صوتی 8 کاناله و درگاه شبکه گیگابیتی مبتنی بر کنترلر اینتل، از دیگر ویژگی های این مادربرد هستند. در حالی که قیمت این محصول تاکنون اعلام نشده است، اما انتظار می رود یک مادربرد مقرون به صرفه با برخورداری از قابلیت های بروز برای پشتیبانی از پردازنده های Broadwell-E  باشد.

 

 

 

 

علاوه بر X99A-SLI،اMSI از مادربرد 970A Gaming Pro Carbon سوکت +AM3 پرده برداشت. این مادربرد مبتنی بر چیپ ست AMD 970 + SB950 و طراحی برد PCB جدید است. 970A Gaming Pro Carbon یک مادربرد جدید با قابلیت های روز است و می تواند انتخاب خوبی برای سیستم های گیمینگ باشد.

 توان مورد نیاز این مادربرد از طریق یک کانکتور 24 پینی ATX و یک کانکتور 8 پینی EPS تامین می شود. مدار تغذیه پردازنده از 8 فاز رگولاتور ولتاژ تشکیل شده است. شکاف های توسعه از دو PCI-Express 2.0 x16 (پهنای باند مشترک x8/x8)، سه PCI-Express 2.0 x1 و یک PCI تشکیل می شوند. شکاف های توسعه x16 دارای پوشش فلزی هستند که استحکام آنها را افزایش می دهد.

 مدار تغذیه پردازنده و تراشه پل شمالی (northbridge) این مادربرد دارای حرارت گیرهای تنومندی است که پیش تر نیز با مادربردهای MSI شاهد آنها بوده ایم.

حرارت گیر تراشه پل جنوبی (southbridge) این مادربرد داری نور پردازی RGB LED است. مدار سیستم صوتی نیز توسط یک لایه فیزیکی ایزوله شده است. درگاه وسائل ذخیره سازی متشکل از یک شکاف M.2 با پهنای باند 20 گیگابیت بر ثانیه و شش درگاه SATA با پهنای باند 6 گیگابیت بر ثانیه است. درگاه های ارتباطی مدرن این مادربرد را را یک جفت USB 3.1 نوع A،اچهار USB 3.0، درگاه شبکه گیگابیتی تشکیل می دهند.

یکی از ویژگی های قابل توجه این مادربرد، برخورداری از سیستم صوتی پیشرفته با بهره گیری از تراشه صونی Realtek ALC 1150 با خازن های مخصوص صدا و OPAMP هدست است.

این مادربرد به بایوس UEFI با پشتیبانی از وسایل ذخیره سازی NVMe برای اجرای سیستم عامل مجهز است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.