کارت های RX 470 جدیدی از سوی Sapphire و PowerColor معرفی شد

افشین جمعه 15 مرداد 1395 - 19:10
کارت های RX 470 جدیدی از سوی Sapphire و PowerColor معرفی شد

پس از معرفی کارت گرافیک قدرتمند RX 470 Red DEVIL توسط PowerColor، این کمپانی امروز کارت گرافیک جدید دیگری را بر پایه محصول جدید AMD یعنی کارت Radeon RX 470 معرفی کرد. کارت گرافیک Radeon RX 470 Red DRAGON نسخه غیر اورکلاک از کارت Red DEVIL است و از ویژگی‌هایی کاملاً مشابه‌ با نسخه استاندارد و اصلی از Radeon RX 470 بهره می‌برد. در ادامه با معرفی این کارت همراه خواهید بود.

کمپانی PowerColor روز گذشته کارت گرافیک جدیدی را با نام RX 470 Red DEVIL معرفی کرد که با فرکانس کاری 1270 مگاهرتز برای هسته و 7.00 گیگاهرتز برای حافظه، یک نسخه اورکلاک شده از کارت پایه خود را به نمایش گذاشت. اما امروز کارت گرافیک دیگری با نام RX 470 Red DRAGON از سوی همین کمپانی رونمایی شد که برخلاف کارت قدرتمند بالا هیچ سرعت اورکلاک شده‌ای را در اختیار کاربران نمی گذارد.

کارت گرافیک RX 470 Red DRAGON دارای فرکانس هسته 1210 مگاهرتز و سرعت حافظه 6.60 گیگاهرتز است و چهار گیابایت حافظه اختصاصی از نوع GDDR5 را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. وجه تمایز این کارت با کارت Red DEVIL، رنگ سفید بخش فلزی فن‌ها به جای رنگ قرمز است. برخلاف کارت Red DEVIL که انرژی موردنیاز خود را از طریق یک کانکتور 8 پین تامین می‌کند، PowerColor این بار تصمیم گرفته است در این کارت از یک کانکتور 6 پین استفاده نماید.

 

انتظار می‌رود این کارت با قیمتی کمتر از 200 دلار راهی بازار شود.

 

کمپانی Sapphire امروز پس از بسیاری از رقبا، کارت گرافیک‌های اختصاصی خود که بر مبنای کارت گرافیک جدید Radeon RX 470 تولید شده اند را معرفی کرد. این محصولات جدید شامل سه کارت گرافیک قدرتمند است که قرار است در آینده با نام‌های Radeon RX 470 NITRO+ و Radeon RX 470 Platinum Edition راهی بازار شوند. در ادامه به صورت جداگانه به معرفی هرکدام از این کارت‌ها خواهیم پرداخت.

محصولات جدید Sapphire شامل دو کارت گرافیک در سری NITRO+ این کمپانی می‌شود. این دو کارت گرافیک علاوه بر ظرفیت حافظه، از نظر سرعت عملکرد هسته گرافیکی و همچنین حافظه نیز با هم تفاوت‌های کوچکی دارند. نسخه 4 گیگابایتی از کارت گرافیک Radeon RX 470 NITRO+ دارای سرعت هسته 1143 مگاهرتز در حالت عادی و سرعت 1260 مگاهرتز در حالت Boost است. حافظه از نوع GDDR5 این کارت نیز در سرعت 8.00 گیگاهرتز عمل می‌کند.

اما نسخه با 8 گیگابایت حافظه اختصاصی GDDR5 از این کارت گرافیک، در دو حالت عادی و Boost دارای سرعت‌های 1121 و 1260 مگاهرتز است. مشابه با نسخه 4 گیگابایتی، حافظه این کارت نیز در سرعت 8.00 گیگاهرتز تنظیم شده است. هردوی این کارت گرافیک‌ها از نسل جدید از راهکار خنک سازی Dual-X کمک می‌گیرند. این سیستم خنک سازی به صورت اختصاصی توسط کمپانی Sapphire طراحی شده و پیش از این نیز در کارت گرافیک RX 480 NITRO+ مورد استفاده قرار گرفته است.

اما کمپانی Sapphire علاوه بر دو کارت بالا، امروز محصول جدید دیگری را هم با نام Radeon RX 470 Platinum Edition معرفی کرد. ویژگی‌های این کارت بسیار شبیه به نسخه اصلی و استاندارد از کارت RX 470 است. طراحی PCB صورت گرفته برای این کارت نیز کاملاً مشابه با این نسخه استاندارد صورت گرفته است. سرعت هسته گرافیکی در حالت Boost کمی فراتر از این نسخه استاندارد بوده و در حدود 1216 مگاهرتز عنوان شده است. در حالی که نسخه استاندارد از کارت RX 470 دارای سرعت حافظه 6.60 گیگاهرتز است این کارت سرعت 7.00 گیگاهرتزی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

Backplate طراحی شده با رنگ نقره‌ای و مشکی، ظاهری زیبا را برای این کارت تدارک دیده و به استحکام اجزای داخلی نیز کمک کرده است. پیش بینی می‌شود این کارت با قیمتی نزدیک به نسخه استاندارد از کارت RX 470، یعنی 179 دلار راهی بازار شود.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.