سود سرشار حاصل از فروش کارتهای معماری پاسکال در جیب Nvidia

افشین شنبه 23 مرداد 1395 - 18:13
سود سرشار حاصل از فروش کارتهای معماری پاسکال در جیب Nvidia

کارت های گرافیک جدید انویدیا مبتنی بر معماری Pascal و در راس آنها GTX 1080 و GTX 1070، یک فصل مالی خیره کننده دیگر در کارنامه انویدیا بر جای گذاشتند. گزارش مالی اخیر انویدیا حاکی از فروش فراتر از انتظار کارت های گرافیک سری GeForce GTX 10 است. در حالی که تحلیل گران وال استریت ژورنال برای این فصل مالی انویدیا گردش مالی 1.35 میلیارد دلار را پیش بینی کرده بودند، گردش مالی 1.43 میلیارد دلاری همه آنها را غافل گیر کرد.

 برای فصل دوم سال مالی 2017، انویدیا گردش مالی 1.43 میلیارد دلار را در گزارش خود آورده که تا 24 درصد در مقایسه با فصل مشابه سال گذشته رشد را نشان می دهد. به لطف تقاضای بالا برای کارت های گرافیک جدید انویدیا این رقم فراتر از پیش بینی های تحلیل گران باست که 1.35 میلیارد دلار را پیش بینی کرده بودند. در حقیقت تقاضا برای کارت های مبتنی بر معماری Pascal انویدیا به حدی بالا است که در فروشگاه های بزرگی چون Newegg با اتمام موجودی روبرو است. بر پایه یافته های موسسه پژوهشی Jon Peddie Research، انویدیا نزدیک به 81 درصد بازار کارت های گرافیک مجزا را دست دارد.

در پی افزایش گردش مالی و کاهش هزینه های عملیاتی، سود سال به سال انویدیا به شدت افزایش یافته است. سود عملیاتی انویدیا چهار برابر شده (تا 317 درصد) و از 76 میلیون دلار در فصل مشابه سال گذشته به 317 میلیون دلار در سال جاری رسیده است. با افزایش سود خالص انویدیا از 26 میلیون دلار به 253 میلیون دلار، شاهد رشد 873 درصدی سود این کمپانی هستیم. در آن سوی گردش مالی بسیار قوی انویدیا، شاهد افزایش 2 درصدی سهام انویدیا در معاملات خارج از بورس هستیم.

 

 

جالب تر اینکه انویدیا برای فصل مالی بعد گردش مالی 1.68 میلیارد دلار با حاشیه فروش نزدیک به 57.8 درصد را پیش بینی کرده است. درآمد انویدیا در فصل مالی پیش رو  می تواند با عرضه پردازنده های گرافیکی Pascal مخصوص لپ تاپ و همچنین کارت گرافیک GTX 1080 Ti با بکارگیری تراشه GP102، تقویت شود.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.