ویژگی های جدید Night Mode و People Bar به Windows 10 اضافه خواهند شد

افشین شنبه 13 شهریور 1395 - 12:11
ویژگی های جدید Night Mode و People Bar به Windows 10 اضافه خواهند شد

مایکروسافت هم اکنون مشغول کار بر روی به‌روز رسانی Redstone 2 از ویندوز 10 است. اگرچه نسخه‌های آزمایشی منتشر شده از این به‌روز رسانی، تاکنون ویژگی جدیدی را به این سیستم عامل نیاورده‌ اما به نظر می‌رسد مایکروسافت مشغول کار بر روی قابلیت‌های جذاب جدیدی است و به زودی این قابلیت‌ها را در ویندوز 10 خواهیم دید. به تازگی تصویری از محیط این سیستم عامل منتشر شده است که ویژگی به نام People Bar را معرفی می‌کند.

چندی پیش مشخص شد که مایکروسافت قصد دارد در قالب برنامه‌ای با نام Blue Light، قابلیتی شبیه به برنامه f.lux را به ویندوز 10 بیاورد تا با کاهش خودکار نور صفحه نمایش در ساعاتی از شبانه روز، به سلامتی کاربران کمک کند. اما امروز نیز تصویری از محیط این سیستم عامل منتشر شد که نشان می‌دهد به زودی ویژگی جدیدی به نوار وظیفه ویندوز 10 اضافه می‌شود که People Bar نام دارد.

این قابلیت که به صورت یکپارچه با نوار وظیفه ویندوز 10 در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت امکان ارتباط کاربران با دیگر افراد را از طریق ارسال پیامک یا ایمیل آسان می‌کند. براساس اطلاعات منتشر شده، مایکروسافت با استفاده از این قابلیت آدرس‌های تماس نزدیک‌ترین دوستان کاربر را در نوار وظیفه به نمایش می‌گذارد تا امکان دسترسی و برقراری تماس با آنها بسیار ساده باشد. به نظر می‌رسد هدف مایکروسافت از این قابلیت جدید بهبود امکانات ارتباطی کاربران از طریق ویندوز 10 است چرا که People Bar با برنامه‌های نظیر Skype، GroupMe و Office سازگاری کامل دارد.

 

 

اگرچه هنوز از تاریخ انتشار این قابلیت جدید اطاعاتی در دسترس نیست اما با توجه به اینکه مایکروسافت هم اکنون مشغول تست و ارزیابی این ویژگی است، نباید با زمان حضور آن در ویندوز 10 فاصله چندانی داشته باشیم. براساس گفته مایکروسافت هفته آینده قرار است نسخه آزمایشی جدیدی از ویندوز 10 برای گوشی‌های هوشمند و کامپیوترهای خانگی منتشر شود. ممکن است این دو قابلیت جدید در قالب این به‌روز رسانی‌ها در دسترس عموم کاربران قرار بگیرند.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.