Asus و Gigabyte کارت های ROG Strix RX 480 و Radeon RX 480 G1 GAMING را معرفی کردند

افشین چهارشنبه 30 تیر 1395 - 15:47
Asus و Gigabyte کارت های ROG Strix RX 480 و Radeon RX 480 G1 GAMING را معرفی کردند

اگر می خواهید جدیدترین پردازنده گرافیکی AMD را با فناوری های انحصاری گیگابایت تجربه کنید، وقت آن فرا رسیده است، این کمپانی روز گذشته یک کارت کاستوم از سری G1 GAMING در دو مدل 8 و 4 گیگابایتی بر پایه پردازنده گرافیکی Radeon RX 480 معرفی کرد. این کارت به راهکار خنک سازی پرآوازه WindForce 2X با نورپردازی قابل شخصی سازی RGB مجهز است. با اینکه فرکانس هسته این کارت مشخص نیست، اما با توجه به اورکلاک کارخانه است ای  می بایست کارایی بالاتر از مدل مرجع را ارائه کند.

راهکار خنک سازی WINDFORCE 2X از دو عدد لوله فن 90 میلی متری با طراحی انحصاری برای تیغه ها و دو عدد لوله ناقل حرارت مسی در تماس مستقیم با سطح پردازنده گرافیکی بهره می‌برد تا در ترکیب با هم دیگر، ظرفیت دفع حرارت موثر و کارایی بهتری در دمای پایین‌تر برای پردازنده گرافیکی اورکلاک شده ارائه کنند.

به لطف بکارگیری فناوری 3D Active Fan، این کارت دارای قابلیت خنک سازی به صورت Passive است و در اجرای بازی‌های سبک و یا مواقع بلا استفادگی، فن‌ها را خاموش نگه می‌دارد تا هیچ گونه صدایی تولید نشود. بر روی محفظه خنک کننده یک نشان گر LED تبعیه شده که وضعیت فن‌ها را به کاربر نمایش می‌دهد.

این کارت از مدار تغذیه‌ای با 2+6 فاز رگولاتور ولتاژ (6 فاز برای پردازنده گرافیکی و 2 فاز برای تراشه‌های حافظه) بهره می‌برد، مزیت تعداد بالای فازهای رگولاتور ولتاژ، کاهش سهم هر ماسفت از سویچینگ و در نتیجه آن کاهش دمای ماسفت‌ها است، چرا که بار بین ماسفت‌ها توزیع شده و سهم کمتری به هر یک از آن‌ها می‌رسد. همچنین برخورداری از تعداد بیشتری فازرگولاتور ولتاژ، قدرت کارت در ارائه ولتاژ دقیق و پایدار را بهبود می‌بخشد. تغذیه این کارت از طریق یک عدد کانکتور 8 پینی صورت می گیرد.

 

 

این کارت نیز از اورکلاکینگ تنها با یک کلیک از طریق نرم افزار XTREME Engine پشتیبانی می‌کند. تنها با یک کلیک ساده ماوس، گیمر‌ها می‌توانند بدون نیاز به هرگونه دانشی در زمینه اورکلاکینگ و نگرانی بابت وارد آمدن آسیب، کارایی کارت گرافیک را متناسب با نیاز خود، تنظیم کنند.

فرکانس، قیمت و زمان عرضه این محصول تاکنون اعلام نشده است.

اما جمهوری گیمرهای ایسوس (ROG) نیز ROG Strix RX 480 را معرفی کرد. این کارت بر پایه پردازنده گرافیکی AMD Radeon RX 480 ساخته شده اما ایسوس از آخرین دست آوردها و فناوری های انحصاری خود برای ارائه بالاترین کارایی ممکن بهره گرفته است. Strix RX 480 به پردازنده گرافیکی اورکلاک شده، کولر قدرتمند و بی صدای DirectCU III و نورپردازی قابل شخصی سازی Aura مجهز است. به ادعای ایسوس این کارت در مقایسه با مدل مرجع تا 15 درصد دربنچمارک 3DMark Fire Strike Extreme و تا 19 درصد در بازی Hitman and Doo کارایی بالاتری ارائه می کند.


ROG Strix RX 480 به راهکار خنک سازی DirectCU III مجهز است که دارای چندین لوله نقل حرارت در تماس مستقیم با سطح پردازنده گرافیکی است، مزیت تماس مستقیم لوله های نقال حرارت با سطح تراشه، انتقال بهتر و سریعتر حرارت است، به ادعای ایسوس این کولر تا 30 درصد از طراحی مرجع خنک تر است. فناوری DirectCU III از سه عدد فن 0dB با تیغه های ثبت رسیده بهره می برد که بیشترین گردش هوا را ارائه می کند. طراحی انحصاری فن های ایسوس باعث افزایش فشار استاتیک هوا تا 105 درصد و دفع سریع تر حرارت از سطح حرارت گیر می شود، این کولر در عین حال تا 3 برابر از مدل مرجع کم صدا تر است.

 ROG Strix RX 480 همچنین به فناوری انحصاری FanConnect مجهز است. احتمالاً می دانید منبع اصلی تولید حرارت درون کیس، کارت گرافیک است اما معمولاً فن های کیس بر اساس دمای پردازنده مرکزی کنترل می شوند و این ایده آل نیست. ایسوس با تعبیه دو عدد کانکتور فن 4 پینی که سرعت آنها مستقیماً بر اساس دمای پردازنده گرافیکی کنترل می شود، این مشکل را برطرف می کند. گیمرها می توانند تا دو عدد فن به کارت گرافیک وصل کنند.

کلیه کارت های گرافیک ایسوس حالا با خط تولید تمام اتوماتیک و بدون دخالت دست Auto-Extreme تولید می شوند. این خط تمام اتوماتیک که در نوع خود اولین در دنیا است، با حدف خطاها و تاثیرات انسانی بر کیفیت محصول نهایی، باعث افزایش دوام، پایایی و کیفیت کارت گرافیک می شود. ایسوس در ساخت این کارن نیز یکبار دیگر از قطعات الکترونیکی بسیار مرغوب و بادوام Super Alloy Power II بهره گرفته است. بکارگیری قطعات  Super Alloy Power II باعث افزایش بهره وری از انرژی، کاهش اتلاف انژی، کاهش شدت صوت کشیدن چوک ها تا 50 درصد و نزدیک به 50 درصد دمای پایین تر می شود.

ROG Strix RX 480 به نورپردازی Aura RGB در قسمت محفظه کولر و بک پلیت کارت مجهز است. این فناوری خیره کننده قادر به نمایش میلیون ها رنگ و شش جوله نورپردازی مختلف برای زیباتر کردن سیستم است. یکی دیگر از ویژگی های این کارت، برخورداری از درگاه خروجی تصویر HDMI اضافی برای متصل کردن هدست های واقعیت مجازی است. در طراحی مرجع تنها یک عدد کانکتور HDMI وجود داد اما ایسوس تعداد آن را به دو درگاه رسانده است.

این کارت از اواسط ماه میلادی آینده روانه بازار می شود.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.