تصاویر و ویدیوی منتسب به رابط کاربری جدید گوشی Galaxy Note 7

افشین سه شنبه 8 تیر 1395 - 17:21
تصاویر و ویدیوی منتسب به رابط کاربری جدید گوشی Galaxy Note 7

تا به امروز صحبت های بسیار زیادی مطرح شده است که سامسونگ می‌خواهد رابط کاربری گلکسی نوت 7 را از نسخه سنتی تاچ ویز به یک رابط کاربری جدیدتر ارتقا دهد. امروز توسط وبسایت ایتالیایی HDBlog.it ویدئویی منتشر شده که به این رابط کاربری نسبت داده می‌شود. در ادامه مطلب این ویدئو را با هم خواهیم دید و در مورد ویژگی های جدید آن صحبت خواهیم کرد.

به صورت ساده اگر بخواهیم بگوییم، رابط کاربری جدید ساده تر، روان تر و یک دست تر است که البته به نحو خلاقانه ای کاربردی تر نیز طراحی شده است و در آن رنگ های ساده تر و با اشباع کمتری استفاده شده اند. این ویدئو به ما نحوه قرار دادن ویجت ها در صفحه اصلی، انتخاب و تغییر تم های رابط کاربری و همچنین نحوه تغییر تصویر زمینه اصلی را نشان می‌دهد. تعدادی از نرم افزارهای اصلی سامسونگ نیز با میزان تغییرات کم و زیاد در آن استفاده شده اند.

این رابط کاربری که در حال حاضر از آن با نام Grace UX یاد می‌شود از پستی که یکی از کاربران فروم معروف XDA Developers منتشر کرده بدست آمده است و در آن فایل APK نسخه های جدید نرم افزارهای SNote، SBrowser، ویدئو پلیر جدید، لانچر جدید و بسیاری از تغییرات دیگر موجد اند و برای استفاده از آن شما نیاز به دسترسی روت دارید.

 

 

طی سالیان متمادی، سامسونگ به دلیل استفاده از شرابط کاربری تاچ ویز همواره در تیر رس پیکان منتقدان قرار داشته است و شکایات بسیار زیاده به کارتونی بودن آن در ابتدای کار کم کم حالات دیگری به خود گرفتند. برای مثال بسیاری از کاربران به استفاده از رنگ های با اشباع بسیار زیاد در آن شاکی بودند و بسیاری هم محیط آن را بسیار استرس زا می‌دانستند.

اما بعد از نسخه های 5.1 اندروید، سامسونگ به شدت روی تجربه کاربری بهتر رابط کاربریش کار کرده و در حال حاضر با رابط کاربری بسیار دلپذیر و زیبایی روبرو هستیم که علاوه بر کاهش انتقادات قبلی، مشکل سنتی خود که استفاده بسیار زیاد از حافظه RAM و کاهش کارآیی بوده را برطرف نموده و در حال حاضر می‌توانیم بگوییم دستگاه های سامسونگ در کاربردهای مالتی تسکینگ عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان می‌دهند.

 

 

البته رابط کاربری Grace که قرار است در نوت 7 استفاده شود منحصراً برای این گوشی ساخته نشده و مسلماً گوشی های دیگر سامسونگ نیز به آن بروز خواهند شد و خواهند توانست از تجربه کاربری بهتر آن استفاده کنند.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.