مشخصات فنی کارتهای RX 460 و RX 470 اعلام شد

افشین سه شنبه 22 تیر 1395 - 11:43
مشخصات فنی کارتهای RX 460 و RX 470 اعلام شد

روز گذشته AMD در استرالیا میزبان رویداد ویژه ای بود که در خلال آن دو عضو جدید از کارت های گرافیک سری Radeon RX 400 را معرفی کرد. RX 470 و RX 460 دو کارت گرافیک ضعیف تر و ارزان از RX 480 هستند که انتظار می رود ظرف ماه های آینده و پیش از آغاز سال میلادی جدید روانه بازار شوند.

AMD تایید کرد RX 470 نیز از همان کولر دمنده بکار رفته در RX 480 استفاده می کند که نمی تواند خبر خوبی باشد. با این حال عرضه مدل مرجع تنها به مدل 4 گیگابایتی RX 470 محدود می شود و سازندگان کارت های گرافیک در عرضه مدل 8 گیگابایتی این کارت با استفاده از خنک کننده و برد PCB اختصاصی آزادی عمل دارند. اسلایدهای به نمایش در آمده در این رویداد تایید می کند این کارت نیز دارای رابط حافظه 256 بیتی است. مهم تر اینکه طبق همین اطلاعات اکنون می دانیم RX 470 دارای 32 واحد محاسباتی است، از آنجایی که هر واحد محاسباتی 64 پردازنده جریانی دارد، تعداد پردازنده های جریانی در RX 470 به طور دقیق 2048 واحد است. زمان دقیق عرضه این کارت اعلام نشده است اما وب سایت videocardz به نقل از منابع خود خبر از رونمایی در اواخر ماه میلادی جاری و آغاز فروش در اوایل ماه آگوست داده است، البته اگر تاخیر نخورند. AMD با کارت گرافیک RX 470 گیمرهایی را هدف می گیرد که در وضوح تصویر HD به گیمینگ می پردازند.

 

 

Radeon RX 460 برای اجرای بازی های سبک آنلاین طراحی شده و انتظار می رود بسیار ارزان باشد. RX 460 دارای 14 واحد محاسباتی در برگیرنده 896 پردازنده جریانی است. طراحی مرجع به 2 گیگابایت حافظه GDDR5 با رابط 128 بیتی مجهز است. طراحی مرجع این کارت بسیار به R9 Nano شباهت دارد.

 

 

در نهایت به زمان رونمایی از معماری جدید AMD یا همان Vega می سیم که انتظار می رود بر خلاف معماری Polaris با کارت های گرافیک رده بالا به خدمت گرفته شود. ارائه روز گذشته AMD نشان می دهد شایعاتی که اخیراً منتشر شده بودند و خبر از عرضه زودهنگام Vega می دادند، صحت ندارد، هنوز هم معماری Vega برای اوایل سال 2017 زمان بندی شده است.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.