هارد دیسک های جدید Seagate معرفی شدند

افشین چهارشنبه 30 تیر 1395 - 23:04
هارد دیسک های جدید Seagate معرفی شدند

کمپانی سیگیت، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دیسک های سخت در دنیا، به تازگی سه محصول جدید را به کاربران خود معرفی کرده است. این سه هارد دیسک در ظرفیت‌های مختلف تا حداکثر 10 ترابایت و با سرعت چرخش 7200 دور بر دقیقه به مرحله تولید رسیده اند و قرار است در آینده‌ای نزدیک در قالب سری محصولات Guardian این کمپانی و با نام‌های Barracuda Pro، Iron Wolf و SkyHawk راهی بازار شوند. در ادامه با این محصولات بیشتر آشنا خواهید شد.

تفاوت میان مدل‌های مختلف این هارد دیسک‌های جدید در موارد کاربرد آنها خلاصه شده است. با توجه به اطلاعات منتشر شده از سوی سیگیت، هارد دیسک‌های Barracuda Pro برای استفاده در سیستم‌های دسکتاپ طراحی شده اند و علاوه بر حافظه کش 256 مگابایتی، در هنگام نوشتن اطلاعات دارای سرعت 220 مگابایت در ثانیه هستند. سری محصولات Iron Wolf نیز برای استفاده در مراکز داده NAS مناسب هستند چرا که از 256 مگابایت حافظه کش و سرعت 210 مگابایت بر ثانیه بهره می‌برند.

هارد دیسک‌های SkyHawk نیز با هدف استفاده در دوربین‌ها و سیستم‌های امنیتی راهی بازار خواهند شد. تمامی این محصولات قرار است علاوه بر فرمت استاندارد 3.5 اینچی در دیگر اندازه‌های مرسوم نیز عرضه شوند. در حالی که هارد دیسک‌های Barracuda Pro تنها در ظرفیت‌های 6، 8 و 10 ترابایتی در دسترس خواهند بود، محصولات سری Iron Wolf قرار است علاوه بر ظرفیت‌های بالا در نسخه‌های با ظرفیت 1، 2، 3 و چهار ترابایتی نیز راهی بازار شود.

 

 

در هنگام معرفی، قیمت این هارد دیسک‌ها نیز اعلام شد. بر این اساس نسخه 10 ترابایتی از دو هارد دیسک Barracuda Pro و Iron Wolf به ترتیب 535 و 470 دلار خواهد بود. هارد دیسک 10 ترابایتی موجود در سری SkyHawk نیز 460 دلار قیمت گذاری شده است. سیگیت پس از معرفی این محصولات، از یک هارد دیسک هیبریدی جدید با نام FireCuda هم رونمایی کرد. نسخه 2.5 اینچی از این هارد دیسک تنها در ظرفیت 1 ترابایتی و نسخه 3.5 اینچی نیز در دو ظرفیت 1 و 2 ترابایتی به زودی راهی بازار خواهد شد. سیگیت پس از کاهش میزان فروش محصولات خود در ماه‌های گذشته، دست به تغییرات عمده‌‌ای زده است و در هفته گذشته چیزی در حدود 6500 کارمند خود را اخراج کرد.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.