بزرگترین اسپمر فیسبوک با لقب Spam King به 2.5 سال زندان محکوم شد

افشین یکشنبه 30 خرداد 1395 - 14:15
بزرگترین اسپمر فیسبوک با لقب Spam King به 2.5 سال زندان محکوم شد
هکری که به دلیل ارسال ۲۷ میلیون پیام اسپم برای کاربران فیسبوک لقب Spam King یا سلطان هرزنامه‌های این شبکه‌ی اجتماعی را به خود اختصاص داده بود، به ۳۰ ماه زندان و پرداخت ۳۱۰ هزار دلار جریمه‌ی نقدی محکوم شد.

Sanford wallace، که لقب Spam King را برای خود انتخاب کرده از نوامبر ۲۰۰۸ تا مارس ۲۰۰۹ میلادی با دسترسی به ۵۰۰ هزار حساب کاربری فیسبوک، تعداد زیادی پیام اسپم را برای کاربران این شبکه‌ی اجتماعی ارسال کرده که مجوز ورود و فهرست دوستان این کاربران را با اختلال روبرو کرده است. سپس والاس با ارسال تعداد زیادی هرزنامه حاوی لینک به سایت‌های دیگر، کاربران را به این سایت‌ها هدایت کرده و از طریق هدایت ترافیک آنها درآمد زیادی داشته است.

جالب است بدانید کار فرستادن اسپم‌ها از سوی والاس با پیام‌های فیسبوک آغاز نشده و این شخص فعالیت خود را از اوایل سال‌های ۹۰ میلادی به بعد با ارسال پیام‌های انبوده از طریق دستگاه فکس آغاز کرده است. والاس به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ میلادی از سوی MySpace و Facebook به پرداخت یک میلیارد دلار جریمه نقدی محکوم شده که توان پرداخت انها را نداشته است. این اولین باری است که والاس به دلیل فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با پست الکترونیک به عنوان مجرم محکوم شده است.

حداکثر مدت زمان زندانی برای وی ۳ سال بوده که به ۲.۵ سال کاهش پیدا کرده است.

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.