جزئیات جدیدی از سخت افزار Surface Pro 5 و تاریخ عرضه آن منتشر شد

افشین سه شنبه 18 خرداد 1395 - 14:22
جزئیات جدیدی از سخت افزار Surface Pro 5 و تاریخ عرضه آن منتشر شد
مایکروسافت تصمیم دارد در Surface Pro 5، از نسل هفتم پردازنده های اینتل موسوم به Kaby Lake استفاده کند و به همین دلیل، شاید به جای ماه جاری، در سپتامبر بتوانیم با این دستگاه و نمونه های مختلفش رو به رو شویم.

 

منابع چینی خبر می دهند که این محصول به همراه پردازنده های Kaby Lake عرضه خواهد شد که هم از توان پردازشی بالاتری برخوردار بوده و هم عمر باتری عمر باتری را افزایش می دهند. البته Kaby Lake نیز همانند نسل کنونی به نام اسکای لیک، از معماری ۱۴ نانومتری بهره می برد و تفاوت بسیار زیادی با این نسل نخواهد داشت.

در این میان همچنین گفته می شود که سرفس پرو ۵، به ۱۶ گیگابایت رم مجهز می گردد که این میزان از حافظه رم می تواند قابلیت چند-وظیفه ای تبلت مورد اشاره را تا حد زیادی بالاتر ببرد. البته باید اشاره نمود که گزینه مجهز به رم ۱۶ گیگابایتی، گران ترین نمونه این محصول خواهد بود و مایکروسافت طبیعتاً نسخه های ارزان تری از آن را نیز در اختیار کاربران قرار خواهد داد. انتظار می رود که اهالی ردموند، پورت USB-C را نیز به تبلت محبوب خود اضافه کنند.

منابع چینی همچنین خبر می دهند که نسخه استاندارد از سرفس پرو ۵، به نمایشگر 4K مجهز نخواهد بود ولی مایکروسافت به احتمال زیاد چنین نمونه ای توسعه داده و آن را با قیمتی بالاتر به فروش خواهد رساند. گفته می شود که مدل های پایه، از نمایشگر 2K بهره می گیرند. همچنین خبر می رسد که امسال، قیمت سرفس پرو ۵ از ۷۹۹ دلار آغاز گشته و قوی ترین مدل آن، ۱۷۹۹ دلار قیمت خواهد داشت.

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.