Verizon با رقم 4.8 میلیارد دلار، Yahoo را خریداری کرد

افشین دوشنبه 4 مرداد 1395 - 19:38
Verizon با رقم 4.8 میلیارد دلار، Yahoo را خریداری کرد
شرکت یاهو پس از کش و قوس های فراوان در مورد قیمت و خریداران، بالاخره به فروش رفت و اپراتور بزرگ مخابراتی ایلات متحده، Verizon آن را به ارزش 5 میلیارد دلار خرید.

 

خرید یاهو و بحث فروش آن یکی از مواردی بود که طی چند ماه گذشته همواره جزء بحث های بسیار مهم به شما می‌آمد. پشتوانه پتنتی بسیار غنی شرکت یاهو و جود زیر مجموعه های فراوان آن باعث شده بود که خرید یاهو از جانب شرکت های دیگر، به یکی از بحث های جذاب روز تبدیل شود. اما به نظر موفق ترین شرکت در این رقابت سنگین و طاقت فرسا، اپراتور بزرگ امریکایی ورایزون بوده است.  قرارداد این انتقال امروز به صورت رسمی منعقد شده است و از حالا باید شرکت یاهو را یکی از زیر مجموعه های ورایزون بدانیم.

یاهو از دو سال پیش با مشکلات عدیده ای روبرو شده بود و همه تلاش های هیئت مدیره و در رأس آنها، مدیر عامل، خانم مریسا میر، برای نجات شرکت به موفقیت نرسیده بود تا جایی که ارزش سهام یاهو روز به روز کاهش بیشتر پیدا کرد و شرکتی که روزی یکه تازه و برترین موتور جستجوی دنیا بود، در همه مواردی که گاهاً پیش رو و مبدع آنها در بازار فناوری بود سقوط بیشتری پیدا کرد. در این حالت از اوایل سال جاری میلادی پیشنهادی های خرید یاهو از جانب شرکت های دیگر ارائه شد و بالاخره امروز خبر رسمی فروش شرکت اعلام گردید.

شنیده های حاکی از آن است که یاهو فعلاً با همین شرایط به کار خود ادامه می‌دهد و در ابتدای کار جابجایی در بالاتری سطح اجرایی شرکت انجام خواهد شد و آقای تیم آرمسترانگ، که سابقاً مدیر ارشد اجرایی کمپانی AOL بود، به جای خانم مریسا میر، بر مسند مدیریت یاهو خواهد نشست.

البته اگر شما از افرادی هستید که از یکی از سرویس های شرکت مانند جستجو، ایمیل، آب و هوا، خیر، کسب و کار اینترنتی و ... استفاده می‌کنید اصلاً نباید نگران باشید؛ زیرا این شرکت فعلاً هیچ کدام از سرویس های خود را محدود و یا جمع آوری نخواهد کرد و توضیحات و استراتژی های جدید شرکت به زودی اعلام خواهند شد.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.