منتظر عرضه مادربرد های Kaby Lake اینتل در اکتبر 2016 باشید

افشین شنبه 30 مرداد 1395 - 11:04
منتظر عرضه مادربرد های Kaby Lake اینتل در اکتبر 2016 باشید

هر چند تاکنون خبری از پردازنده های Kaby Lake نشده است، اما طبق نقشه راه اینتل سال میلادی جاری عرضه می شود. اینتل زمان مشخصی برای عرضه پردازنده های Kaby Lake اعلام نکرده است اما حالا یکی از سازندگان مادربرد فاش ساخته مادربردهای Kaby Lake پاییز امسال روانه بازار می شوند.

 Colorful، از سازندگان مادربرد و کارت گرافیک، رسماً اعلام داشته در نظر دارد تا در ماه اکتبر، مادربردهای مبتنی بر چیپ ست جدید Z270 عرضه کند. هرچند Colorful از ارائه زمان عرضه پردازنده های Kaby Lake سر باز زده، اما این احتمال وجود دارد که ابتدا مادربردهای جدید و سپس پردازنده های Kaby Lake عرضه شوند. این احتمال هنگامی تقویت می شود که مادربردهای Z270 از پردازنده های Skylake نیز پشتیبانی می کنند. در حقیقت یکبار دیگر شاهد چیزی مشابه چیپ ست های Z87 و Z97 خواهیم بود، Z270 جانشین Z97 می شود و مادربردهای پیش تر عرضه شده Z170 در اصل جایگزین Z87 بوده اند. مادربردهای Z270 بدون نیاز به بروزرسانی بایوس از پردازنده های Kaby Lake پشتیبانی خواهند کرد اما با مادربردهای Z170، به بروزرسانی بایوس نیاز خواهد بود.

Kaby Lake نه یک معماری کاملاً جدید، بلکه صرفاً نسل بهبودیافته ای از پردازنده های Skylake است و از سوکت فعلی LGA 1151 استفاده می کند. با توجه به مشترک بودن سوکت پردازنده، چیپ ست های Kaby Lake و مادربردهای مبتنی بر آنها از پردازنده های Skylake  نیز پشتیبانی می کنند. در چنین سناریویی، مادربردهای Kaby Lake حتی پیش از عرضه پردازنده های جدید، فروش خوبی خواهند داشت.

برای سومین بار، اینتل با Kaby Lake فناوری ساخت 14 نانومتری را به خدمت می‌گیرد. پردازنده های Kaby Lake تحت سری Core i7-7000 و Core i5-7000 عرضه می شوند.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.