هارد دیسک WD Gold با ظرفیت 10TB توسط Western Digital معرفی شد

افشین جمعه 22 مرداد 1395 - 04:31
هارد دیسک WD Gold با ظرفیت 10TB توسط Western Digital معرفی شد

وسترن دیجیتال یکی از بزرگترین تولیدکنندگان هارددیسک و وسایل ذخیره‌سازی در دنیا، محصول جدیدی را در قالب سری محصولات WD Gold معرفی کرد. این محصول یک هارد دیسک‌ 10 ترابایتی است که به منظور استفاده‌های تجاری در سرورها و پایگاه‌های داده، راهی بازار خواهد شد. این هارد دیسک‌ها با بهره‌مندی از فناوری HelioSeal helium، ظرفیت بالا را در کنار بازده انرژی عالی در اختیار کاربران قرار خواهند داد.

چندی پیش بود که نسخه 8 ترابایتی از این هارد دیسک ها توسط وسترن دیجیتال عرضه شد اما نسخه 10 ترابایتی این محصولات علاوه بر ظرفیت بالاتر، قابلیت‌ها و ویژگی‌های مناسب دیگری را هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد. سرورها و مراکز داده می‌توانند با استفاده از این محصولات، علاوه بر افزایش 25 درصدی گنجایش، هزینه تامین و نگهداری سرویس‌های خود را هم کاهش دهند. در مقایسه با هارد دیسک‌های 8 ترابایتی WD Gold، این محصولات از 8 درصد مصرف انرژی کمتر برخوردار هستند و در شرایطی که قیمت یکی از مهمترین عوامل برای خرید فضای ذخیره‌سازی اطلاعات به شمار می‌رود می‌توانند گام بزرگی را در کاهش هزینه مصرف انرژی مراکز داده بردارند.

مدیر بخش بازاریابی وسترن دیجیتال همزمان با معرفی این هارد دیسک‌های جدید اعلام کرد: "یکی از اهداف مهم وسترن دیجیتال فراهم کردن محصولات با قابلیت اعتماد بالا و با قیمت مناسب برای کاربران تجاری است. درایوهای WD Gold یکی از محصولات شاخص وسترن دیجیتال است که بازده انرژی بالا و فضای ذخیره سازی اطلاعات وسیع را برای کاربردهای مختلف این دسته از کاربران فراهم می‌کند. درایوهای 10 ترابایتی جدید WD Gold به کاربران کمک می‌کند که به صورت موثری فضای ذخیره سازی اطلاعات بزرگتری را مهیا کنند."

وسترن دیجیتال مدعی است که این درایو جدید در مقایسه با نسخه 8 ترابایتی خود از 26 درصد مصرف انرژی بهینه‌تر و 21 درصد عملکرد ترتیبی بهتر برخوردار است. از سوی دیگر این کمپانی اعلام کرده است ضریب اطمینان سری محصولات WD Gold بسیار بالا بوده و در حدود 2.5 میلیون ساعت MTBF (زمان واقعی بین خرابی‌های متعدد) را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

این هارد دیسک‌ها هم اکنون با قیمت 849 دلار در دسترس علاقمندان قرار دارند.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.