با مهمترین تغییرات و قابلیت‌های بروزرسانی جدید ویندوز 10 آشنا شوید

افشین جمعه 7 خرداد 1395 - 18:45
با مهمترین تغییرات و قابلیت‌های بروزرسانی جدید ویندوز 10 آشنا شوید

مایکروسافت امروز بیلد جدیدی از نسخه آزمایشی ویندوز 10 در اختیار کاربران قرار داد. این نسخه جدید که با شماره بیلد 14352 معرفی شده است هم اکنون در اختیار اعضای برنامه Insider مایکروسافت قرار دارد. همچون نسخه‌های پیشین این نسخه نیز با تغییرات و ویژگی‌های جدیدی همراه شده است که انتظار می‌رود تعدادی از آنها را بتوانیم در سیستم عامل ویندوز 10 موبایل نیز مشاهده کنیم. برای آگاهی از تغییرات و ویژگی‌های جدید این نسخه با ادامه مطلب همراه باشید.

در حالی که در ماه‌های پیش به‌روز رسانی‌های ویندوز 10 برای گوشی‌های هوشمند نیز به صورت همزمان با به‌روز رسانی‌های نسخه دسکتاپ منتشر می‌شد مایکروسافت امروز اعلام کرد این آپدیت در روزهای آینده منتشر می‌شود.

مایکروسافت در بیلد جدید از ویندوز 10، ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدیدی را به دستیار هوشمند کورتانا اضافه کرده است. این دستیار هم اکنون می‌تواند از طریق برنامه Groove Music برای کاربران موسیقی پخش کند. کورتانا همچنین از امروز قادر است براساس نام، خواننده و یا سبک موسیقی، به صورت خودکار لیست‌های پخش خاصی را تدارک ببیند. کاربران برای استفاده از این قابلیت باید دستورات صوتی همچون Hey Cortana, play یا Hey Cortana, pause را برای کورتانا بیان کنند.

کورتانا همچنین از امروز قادر است با استفاده از دستورات صوتی کاربران، تایمر و زمان سنج خود را تنظیم کند. به عنوان مثال کاربران از این پس می‌توانند با دستوراتی نظیر Hey Cortana, set a timer for 10 minutes یا Hey Cortana, how much time is left قرارهای ملاقات مهم خود را در کورتانا ثبت کنند و از او بخواهند این زمان‌ها را یادآوری کند.

علاوه بر کورتانا، Windows Ink نیز با تغییرات جدیدی روبرو شده است. برنامه Sticky Notes هم اکنون از قابلیت‌های جدیدی برخوردار است و از یادآورهای کورتانا و تنظیمات صورت گرفته در این بخش نیز پشتیبانی می‌کند. خط کش موجود در این برنامه نیز هم اکنون با یک جهت‌یاب همراه شده است تا استفاده از آن بهتر از قبل صورت بگیرد. Windows Ink همچنین با تغییرات کوچک دیگری نیز همراه شده است تا عملکرد بهتری را در اختیار کاربران قرار دهد.

در نسخه جدید از سیستم عامل ویندوز 10، نوار Windows Game قابلیت اجرا به صورت تمام صفحه را داراست. مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود که تعداد زیادی از کاربران اضافه شدن این قابلیت به ویندوز 10 را درخواست کرده اند. این نوار همچنین از این پس از شش عنوان بازی جدید یعنی League of Legends، World of Warcraft، DOTA 2، Battlefield 4، Counterstrike: Global Offensive و Diablo III پشتیبانی می‌کند.

مایکروسافت در این نسخه از یک قابلیت جدید با نام Limited Period Scanning نیز رونمایی کرده است. این قابلیت به برنامه Windows Defender این امکان را می‌دهد تا با استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی موجود در ویندوز 10 امنیت بهتری را برای کاربران فراهم کند. با استفاده از این قابلیت که به صورت اختیاری در دسترس کاربران قرار داده شده است Windows Defender می‌تواند به صورت موازی با برنامه‌های آنتی ویروس دیگر همکاری داشته باشد و برای از بین بردن برنامه‌های مخرب فعالیت کند. امکان فعال سازی این قابلیت از مسیر: برنامه Settings سپس Update & security سپس Windows Defender و در انتها Limited Periodic Scanning ممکن است.

اضافه شدن قابلیت‌های جدید به برنامه Feedback Hub، تغییر دوباره آیکون File Explorer و همچنین امکان ارتقا بسیار ساده تر ویندوز 10 به نسخه Enterprise از دیگر تغییرات صورت گرفته در این نسخه است. کاربران هم اکنون می‌توانند با وارد کردن Product Key مربوط به نسخه Enterprise، به صورت خودکار به این نسخه مهاجرت کنند و از ویژگی‌ها و قابلیت‌های اضافه آن بهره ببرند.

در کنار قابلیت‌ها و ویژگی‌های اضافه شده به این نسخه، مایکروسافت اعلام کرد که در بیلد 14352 بیش از 20 باگ و مشکل نرم‌افزاری را نیز از بین برده است. از مهمترین این موارد می‌توان به از بین رفتن مشکلات مربوط به رندرینگ صفحات در مرورگر Microsoft Edge و همچنین نمایش صفحات مرگ BSOD متعدد در لپ‌تاپ های سرفیس بوک اشاره کرد.

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.