کارت گرافیک بدون فن Radeon RX 460 توسط XFX معرفی شد

افشین شنبه 6 شهریور 1395 - 10:41
کارت گرافیک بدون فن Radeon RX 460 توسط XFX معرفی شد

محبوبیت کارت گرافیک‌های بدون فن در طی سال‌های اخیر به میزان زیادی کاهش یافته است اما علاقمندی به محصولات با مصرف انرژی پایین هیچگاه کم نمی‌شود. به لطف استفاده از معماری‌های جدید در تولید کارت‌های گرافیک و دسترسی به فناوری‌های بهینه در مصرف انرژی، می‌توان برای کاهش قیمت تمام شده این محصولات از ساختارهای بدون فن بهره برد. کارت گرافیک XFX Radeon RX 460 نمونه‌ای از این محصولات است که به لطف معماری Polaris قیمت تمام شده بسیار خوبی خواهد داشت.

کمپانی XFX اولین کارت گرافیک بدون فن بر پایه معماری Polaris را معرفی کرد. کارت گرافیک XFX RX 460 از یک سیستم خنک کننده ساده بهره می‌برد که ابعاد Heatsink آن حتی کمی بزرگتر از PCB است. فاصله بین Heatsink و کارت گرافیک نیز توسط دو لوله انتقال گرما پوشانده شده است تا عملکرد این سیستم خنک کننده بهبود پیدا کند. با توجه به اینکه کارت گرافیک RX 460 بر پایه هسته گرافیکی Polaris 11 بنا شده است این کارت قادر است تمام انرژی موردنیاز خود را از طریق شیار PCI-E تامین کند و نیازی به کانکتور اضافه دیگری ندارد.

با توجه به اطلاعات منتشر شده دمای این کارت نسبت به نمونه‌های مشابه خود تفاوت آنچنانی ندارد و می‌توان در حالت عادی دمای 33 درجه و در حالت تحت فشار دمای 62 درجه را از آن انتظار داشت. با این وجود مطمئناً عملکرد دیگر اجزای خنک کننده کیس و همچنین میزان سرعت جریان هوا در اطراف کارت در عملکرد آن تاثیر خواهد گذاشت.

کارت گرافیک Radeon RX 460 از 896 پردازنده استریم، 48 واحد TMU و 16 واحد ROP بهره می‌برد و هسته آن در حالت عادی در سرعت 1090 مگاهرتز و در حالت Boost در سرعت 1200 مگاهرتز عمل می‌کند. با توجه به این که این محصول XFX بدون فن طراحی شده است این کمپانی تصمیم گرفته است سرعت هسته آن را بدون تغییر باقی بگذارد. کارت گرافیک XFX Radeon RX 460 علاوه بر 4 گیگابایت حافظه اختصاصی GDDR5، از رابط حافظه 128 بیتی نیز بهره می‌برد.

به نظر می‌رسد کارت گرافیک XFX Radeon RX 460 برای کسانی که به دنبال یک سیستم آرام و بدون سر و صدا هستند بسیار عالی است. این کارت که با نام Black Wolf معرفی شده است قرار است با قیمت تقریبی 150 دلار راهی بازار شود.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.