ران هاوارد بار دیگر سراغ کتاب های دن براون می‌رود

افشین شنبه 8 شهریور 1393 - 10:35
ران هاوارد بار دیگر سراغ کتاب های دن براون می‌رود
سال ها از اقتباس های ران هاوارد از کتاب های دن براون می گذرد. حالا خبر رسیده که این کارگردان می خواهد سراغ جدیدترین کتاب دن براون برود.

سال ها از اقتباس های ران هاوارد از کتاب های دن براون می گذرد. حالا خبر رسیده که این کارگردان می خواهد سراغ جدیدترین کتاب دن براون برود. سال 2006 و در گیر و دار حواشی ایجاد شده برای رمان «راز داوینچی»، ران هاوارد کارگردان سرشناس هالیوود اقتباسی از این رمان کرد. تام هنکس و آدری تتو نقش های اول فیلم را بازی کردند. فیلمی که اقتباسی نسبتا وفادارانه انجام داده بود و بسیاری از طرفداران آقای نویسنده را از فیلم راضی نگه داشت. همین موضوع باعث شد تا استقبال خوبی از فیلم صورت بگیرد و سونی را به فکر اقتباس بعدی بیندازد. چندی بعد، باز هم هاوارد سراغ کتاب دیگری از دن براون رفت. این بار «فرشتگان و شیاطین». فیلمی که پای واتیکان را بیش از پیش به سینما باز کرد. در همان زمان زمزمه هایی بود که این نهاد مذهبی فیلم را تحریم می کند.

از آنجایی که واتیکان فیلم «راز داوینچی» را نا محترمانه دانسته بود، آنها نه تنها همکاری با گروه ران هاوارد در فیلم جدید را نپذیرفتند بلکه اجازه فیلمبرداری صحنه های مربوط به کلیسای واتیکان را هم به سازندگان ندادند. هالیوودی ها ادعا کردند که فیلمنامه را پیش از ساخت برای واتیکان فرستاده اند. سخنگوی این نهاد هم اعلام کرد که نام «دن براون» برای مجوز ندادن به فیلم کافی بود. همین موضوع باعث شد که تهیه کنندگان «فرشتگان و شیاطین» فکرهایی کنند. عده ای معتقدند آنها از لوکیشن های مشابه و ماکت برای صحنه های مربوط به واتیکان و اطرافش استفاده کرده اند. اگرچه این اتفاق به صورت محدود افتاده اما گاردین در مطلبی مورخ روز دوشنبه 27 آوریل 2009 به قلم بن چایلد پرده از اتفاقات جالب تری برداشت. فیلمبرداران «فرشتگان و شیاطین» در قالب توریست به دیدن واتیکان می روند. آنها 250 هزار عکس و ساعت ها فیلم تهیه می کنند که کمک زیادی به فیلم آنها می کند. این موضوع را مسئول جلوه های ویژه «فرشتگان و شیاطین» هم تایید می کند.

دسامبر سال 2008 هم ران هاوارد در مصاحبه ای تلویزیونی به صورت تلویحی این موضوع را تایید کرده بود. او گفت:«ما به صورت رسمی در واتیکان فیلمبرداری نکردیم. ولی دوربین ها می توانند بسیار کوچک شوند.» جالب است بدانید شایعات و زمزمه هایی مبنی بر این که بن افلک هم بخش هایی از «آرگو» را به این شکل و در ایران فیلمبرداری کرده، هست.

حالا از آن زمان 5 سال گذشته. در این مدت همیشه شایعاتی بوده که فیلم دیگری بر مبنای رمان های دن براون ساخته خواهد شد. حتی «آخرین سمبل» تا پیش تولید هم رفت. اما انگار فقط ران هاوارد می تواند فیلمی اقتباسی از رمان های دن براون را به انتها برساند. حالا کمپانی سونی تصمیم گرفته تا «برزخ» را بسازد. فیلمی که تام هنکس بازهم در نقش رابرت لنگدان حاضر خواهد شد.

داستان کتاب «برزخ» از جایی آغاز می شود که پرفسور نمادشناس و قهرمان داستان، رابرت لنگدان، ناگهان در بیمارستانی واقع در ایتالیا چشم می گشاید اما چیزی در خاطرش نمانده. حالا او به کمک دکتر سینا بروکس می خواهد حافظه اش را به دست آورد. رمان «برزخ» رفته رفته پیچیده تر می شود و در قسمت هایی با «برزخ» دانته گره می خورد. فیلمبرداری ساخته جدید ران هاوارد، آوریل آینده در ایتالیا آغاز می شود. اگرچه هنوز تاریخی برای اکران آن مشخص نشده اما پیش بینی می شود این فیلم را بتوانیم در سال 2016 ببینیم.

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.