آل پاچینو هم افسردگی دارد!

افشین یکشنبه 9 شهریور 1393 - 16:14
آل پاچینو هم افسردگی دارد!
آل پاچینو در کنفرانس خبری جشنواره ونیز از افسردگی خود و نقش‌هایش گفت و بری لوینسن از دوست و همکار مشترک آن دو، رابین ویلیامز کمدین که اخیراً خودکشی کرده است، سخن به میان آورد.

آل پاچینو که با فیلم «فروتن» (The Humbling) به‌کارگردانی بری لوینسن در جشنواره فیلم ونیز حضور دارد، روز شنبه در تشریح نقش افسرده خود در فیلم‌های اخیرش و ازجمله در «فروتن» به افسردگی که گریبانگیر خودش شده است، اشاره کرد. به نوشته هالیوود ریپورتر، پاچینو که نقش مشابهی را در فیلم «منگلهورن» نیز بازی کرده و شخصیت او در فیلم «فروتن» از لحاظ افسردگی به مایکل کیتن «مرد پرنده»، فیلم افتتاحیه جشنواره فیلم ونیز به کارگردانی آلخاندرو گونزالس اینیاریتو شباهت‌هایی دارد، در کنفرانس خبری روز شنبه گفت: «خوشبختانه من شاید افسرده باشم، اما خودم خبر نداشته باشم. گاهی اوقات نمی‌دانم چطور می‌توانم افسرده نباشم، ولی خودم از آن اطلاعی ندارم.»

وی افزود: «چطور شده است؟ می گویید من افسرده‌ام؟ زندگی همه ما به نحوی شبیه به هم است. اوضاع شما را غمگین می‌کند. اساساً گاهی اوقات ممکن است آدم شادتر باشد. ولی واژه «افسرده» طنین شومی دارد. این مشکل همه ما است... مردم دچار افسردگی می‌شوند و این خیلی غم‌انگیز و وحشتناک است. من گاهی دچارش شده‌ام، به آن نزدیک شده‌ام، ولی خیلی عمیق درگیرش نشده‌ام. از این لحاظ خیلی شانس آورده‌ام.» وی گفت از همین شباهت شخصیتی توانسته است به نفع نقش خود استفاده کند.

بری لوینسن کارگردان فیلم نیز از رابین ویلیامز (همکار آل پاچینو در فیلم «بی‌خوابی» کریستوفر نولان) که به‌علت ابتلا به افسردگی حاد دو هفته پیش در کالیفرنیا خودکشی کرده است، یاد کرد و درباره حادثه درگذشت وی گفت: «هیچ‌یک از ما نمی‌دانیم دقیقاً چه اتفاقی افتاد. او درخشان و حساس و از جنبه‌هایی خارق‌العاده بود. طوری می‌توانست کمیک باشد که فکر نمی‌کنم حتی بتوانم آن را تشریح کنم.» رابین ویلیامز عملاً با بازی در فیلم «صبح به‌خیر ویتنام» بری لوینسن  در سال 1987 به شهرت جهانی رسید.

لوینسن درباره «صبح به‌خیر ویتنام» و بازی رابین ویلیامز در این فیلم گفت: «علاقه او (ویلیامز) به مردم آنقدر عجیب و شگفت‌انگیز بود که می‌توانست رفتارهای مردم را و اندیشه و اعمال آنها را به خوبی به نمایش بگذارد و همین بود که به «صبح به‌خیر ویتنام» جان داد و آن را از داستانش فراتر برد. او شور و علاقه‌ای عظیم و فراوان نسبت به مردم و حس بشردوستی بزرگی داشت و انسانی خارق‌العاده بود.»

هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم ونیز تا 15 شهریور ادامه دارد.

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.