عنوان FIFA باعث افزایش محبوبیت ورزش فوتبال در آمریکای شمالی

افشین شنبه 8 آذر 1393 - 08:33
عنوان FIFA باعث افزایش محبوبیت ورزش فوتبال در آمریکای شمالی

در آمریکای شمالی ورزش راگبی یا همان فوتبال آمریکایی به عنوان فوتبال شناخته می شود و از محبوبیت خاصی بین مردم آمریکا برخوردار است اما انتشار و موفقیت های سری بازی های FIFA از طرف شرکت EA باعث افزایش محبوبیت ورزش فوتبالی شد که آنها آن را فوتبال حرفه ای "Pro Soccer"  یا همان فوتبالی که خودمان با آن آشنایی داریم شده است.

ظاهراً 34 درصد گیمرهای آمریکایی که FIFA بازی می کنند هم اکنون یکی از طرفداران این ورزش شده اند درحالی که علاقه به بازی فوتبال در بین مردم آمریکا 50 درصد افزایش داشته است. همینطور آمریکا هم اکنون دومین قلمروی عنوان FIFA بعد از انگلستان به حساب می آِید بطوری که سال پیش تنها میزبان 292 میلیون بازی ، 3.1 میلیار دقیقه بازی کردن و 637 میلیون گل بوده است و با توجه به اینها 95 درصد گیمرهای فوتبالی آمریکا FIFA بازی می کنند.

علاوه بر این ، تعداد گیمرهایی که هم اکنون با یکی از تیم های لیگ برتر آمریکا "MLS" در FIFA 15 بازی می کنند در مقایسه با FIFA 14 به افزایش چشمگیری دست یافته است.

بازیکن سابق تیم فولهام کلینت دمسی که هم اکنون در تیم سیاتل ساندرز بازی می کند در صدر گلزنان MLS بازی FIFA است با 9.6 میلیون گل و همینطور در ادامه تیری هانری از تیم نیویورک ردبول با 7.7 میلیون گل ، اوبفی مارتینز با 7.3 میلیون گل و....

تمام این آمار ها نشان دهنده افزایش محبوبیت و علاقه گیمرهای آمریکایی به بازی فوتبال حرفه ای است

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.