Ubisoft افزایش عملکرد Mantle مانند را در AC Unity وعده می دهد

افشین چهارشنبه 5 شهریور 1393 - 09:19
Ubisoft افزایش عملکرد Mantle مانند را در AC Unity وعده می دهد
چند روز قبل، در طي مصاحبه که با کارگردان تکنيکي Ubisoft آقاي James Therien، ايشان اطلاعات جديد و منحصر به فردي در رابطه با نسخه جديد Assassin’s Creed يعني Unity به اشتراک گذاشتند

چند روز قبل، در طي مصاحبه که با کارگردان تکنيکي Ubisoft آقاي James Therien، ايشان اطلاعات جديد و منحصر به فردي در رابطه با نسخه جديد Assassin’s Creed يعني Unity به اشتراک گذاشتند. همانطور که حدس زديد، از وی پرسيده شد که آيا نسخه PC عنوان Assassin’s Creed Unity نسبت به نسخه هاي گذشته به شکل بهتري بهينه سازي خواهد شد که ايشان در جواب به اين سوال فرمودند نسخه جديد Assassin’s Creed به دليل استفاده از یک معماري رندر کاملا جديد، در کار با پردازنده هاي چند هسته اي کارايي بهتري ارائه مي دهد و به عبارتي اين دستاورد در ضمينه افزايش کارايي، چيزي مشابه Mantle شرکت AMD را به ارمغان خواهد آورد.

توضيحات James در جواب سوال عملکرد ACU در پشتيباني از پردازنده هاي چند هسته اي :

" عملکرد موتور ما در استفاده از چند هسته بسيار عالي است. متاسفانه، ما با گلوگاه هاي متفاوتي در پلتفرم هاي مختلف روبرو هستيم. در گذشته، در PC هاي قدرتمند، زمانی که ما تمايل به استفاده ويژه از توانايي هاي کارت گرافيک را داشتيم مزاياي وجود هسته هاي بيشتر ناديده گرفته مي شد. در ACU ما به صورت کامل معماري رندر خود را تغيير داديم که باعث کاهش تعداد قابل توجهي از سربار draw call در درايور ها مي شود. "

همچنين وي در جواب اين سوال که آيا Ubisoft به Mantle بعنوان يک API که کاهش دهنده سربار draw-call است علاقه اي دارد، گفت که به منظور افزايش کارايي Ubisoft در حال حاضر به سختي در حال بازنويسي رندر سطح پايين (low-level) و به ارمغان آوردن چيزي مشايه Mantle در تمامي پلتفرم هاست :

" همونطور که گفتم، ما بطور کامل رندر سطح پايين رو در ACU بازنويسي کرديم. اين عمل يکي از راهکارهاي ما براي مقابله با همان دسته از مشکلاتي است که Mantle و DX12 رفع آنها را هدف قرار داده اند. ما در حال يافتن راهي براي کنار زدن محدوديت هاي سخت افزار هستيم. "

منظور از low level یعنی سازنده ها مجوز دارند که به سطح پايينتر از سخت افزار دسترسي داشته باشند، مثل کنسول ها که به پايين ترين سطحشون اجازه دسترسي وجود داره ، در PC هم همچين روالي با Mantle و DX 12 قراره پيش گرفته بشه که باعث بالا رفتن بازدهي اجراي بازي ها در کامپيوترهاي شخصي ميشه .

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.