تاریخ عرضه‌ی پردازنده‌های آنلاک شده‌ی SkyLake (اسکای‌لیک) فاش شد

افشین شنبه 30 خرداد 1394 - 06:46
تاریخ عرضه‌ی پردازنده‌های آنلاک شده‌ی SkyLake (اسکای‌لیک) فاش شد

 

 

اینتل نسل ششم از پردازنده‌های خود را که با عنوان SkyLake شناخته می‌شود از تاریخ 6 تا 9 آگوست سال جاری میلادی همزمان با Gamescom معرفی خواهد کرد. پردازنده‌های آنلاک شده‌ی اینتل شامل i7-6700K و i5-6600K خواهد بود که با هدف قرار دادن گیمرها و اورکلاک کنندگان روانه‌ی بازار خواهد شد. سایر پردازنده‌های سری اسکای‌لیک از اواخر آگوست روانه‌ی بازار خواهند شد.

هر دو محصول معرفی شده را باید در زمره‌ی اولین تراشه‌های مبتنی بر لیتوگرافی 14 نانومتری اینتل خواند. در پردازنده‌های اسکای لیک شاهد انتقال VRM از پکیج پردازنده به روی مادربورد خواهیم بود که این موضوع باعث کاهش پکیج پردازنده و در نتیجه بالا رفتن قابلیت اورکلاکینگ می‌شود. DDR4 تبدیل به استاندارد پیش فرض اسکای لیک خواهد بود، هرچند DDR3L همچنان پشتیبانی خواهد شد. البته این پردازنده‌ها وابسته به مادربوردهای LGA 1151 و تراشه‌ی Z170 خواهد بود. از جمله‌ی سایر قابلیت‌های این پردازنده‌ می‌توان به تاندربولت 3، لین‌های PCIE 3.0 و حافظه‌ی کش L4 eDRAM اشاره کرد.

پردازنده‌های i5 و i7 به ترتیب با فرکانس‌های 3.5 تا 3.9 گیگاهرتز و 4.0 تا 4.2 گیگاهرتز کار خواهند کرد. استفاده از حافظه‌ی کش L4 eDRAM و سایر معماری‌های مورد استفاده، عملکرد پردازنده را بهبود خواهد داد. این پردازنده‌ها که 95 وات انرژی مصرف خواهند کرد، براساس نتایج بنچمارک در مقایسه با نسل پیش از نظر IPC (تعداد دستورات در واحد زمان) 9 درصد بهبود یافته است.

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.