E3 2015 : نگاهی بر 10 نمایش موفق و مهم امسال

افشین شنبه 30 خرداد 1394 - 20:06
E3 2015 : نگاهی بر 10 نمایش موفق و مهم امسال

 

 

با برگزاری کنفرانس موفق شرکت AMD با محوریت PC Gaming رسما پرونده کنفرانس های خبری E3 2015 بسته شد و ما شاهد مجموعه موفقی از اخبار ، نمایش ها و تکنولوژی های مختلف بودیم که همگی در کنار هم یک E3 فوق العاده را برای طرفداران دنیای بازی فراهم کردند .بخش مهمی از این تجربیات غنی مربوط به نمایش بازیهای مختلف است ،از عناوین جدید تا نسخه های معرفی شده از سری بازیهای بزرگ که نمایش های بسیار زیبایی را ثبت کردند.

در این مقاله قصد داریم 10 نمایش برتر و تاثیرگذار E3 2015 را برای شما معرفی کرده و با شما به اشتراک بگذاریم .در این مورد تاکید می کنیم که هیچ رتبه بندی وجود ندارد و ترتیب عناوین با حالت اتفاقی انجام شده است .برای شناخت بهتر این بازیها نیز لینک دریافت این نمایش ها را در قسمت پایینی پاراگراف مربوط به هر بازی قرار دادیم تا براحتی از آنها استفاده کنید.همچنین طی مقاله بعدی نیز برترین بازی های E3 2015 از نگاه پردیس گیم را به شما معرفی خواهیم کرد.با ما همراه باشید.

Horizon Zero Dawn

استودیو هلندی Guerrilla Games با یک سورپرایز بزرگ به E3 2015 آمد . این استودیو که خالق سری بازی مشهور Killzone  است در نسل هشتم به سمت یک ایده بلندپروازانه نقش آفرینی رفته است تا پتانسیل های خود را در مرزهای جدیدی به معرض نمایش گذارد . داستان بازی در جهان نابود شده رخ می دهد که به نظر می رسد از محیط مدرن شده قرون وسطی الگو گرفته است . هنوز جزئیات زیادی از بخش داستانی در دست نیست اما در بازی ما کنترل شخصیت Aloy را در دست داریم .

نمایش بازی Horizon یکی از بهترین نمایش های E3 بود . از یک سو با کارگردانی بسیار قوی کاملا جهان اثر به مخاطب معرفی گردید و از طرف دیگر بخوبی تعامل مناسبی بین مخاطب و شخصیت اول بازی برقرار شد . در کنار این عناصر نمایشی حیرت انگیز از گیم پلی با گرافیکی خیره کننده ( که از خالقان Killzone بر می آید ) بخوبی استحقاق Horizon برای قرارگیری در این لیست را ثابت می کند .

 1080P 720P 480P

Halo 5: Guardians

مایکروسافت با نمایشی دیگر از Halo  باز هم همگان را شگفت زده کرد . به واقع حتی برای طرفداران متعصب این سری بازی بزرگ و ارزشمند نیز قابل تصور نبود استودیو نوپا Industries 343 توانسته باشد در این حد گیم پلی و روح Halo 5 را در جهت مثبت تغییر داده و مدرن کند و در عین حال گیم پلی کاملا با عناصر کلاسیک این سری بازی نیز پایبند بوده است .

نمایش HALO 5 Guardians شاید برترین نمایش مایکروسافت در E3 بود که بخش های جالبی از گیم پلی و داستان را با کارگردانی بسیار قوی نمایش داد و از سوی دیگر بخش چندنفره بازی نیز بخوبی ارائه گردید . این مجموعه در کنار هم ، Halo 5 را از بسیار از بازیهای دیگر موجود در لیست متمایز می کند و ما در کمتر نمایشی شاهد پویایی گیم پلی Halo 5 بودیم .

 1080P / 720P 

Uncharted 4

Uncharted 4 بار هم نقطه پرزرق و برق کارنامه سونی در E3 بود که اینبار با نمایشی طولانی تر از نمایش های قبلی ارائه شد . بازی هنوز ساختار سرگرم کننده و سریع نسخه های پیشین را حفظ کرده است و همچنان از لحاظ فیزیک و گرافیک در قیاس با سایر عناوین کنسولی متمایز است .

نمایش E3 بازی حاوی یک نکته جالب نیز بود و این نکته گسترش چشمگیر وسعت محیط های بازی است و Uncharted 4 تا حدی از آن قالب خطی نسخه های پیشین فاصله گرفته است . در نهایت نباید فراموش کرد حدود یک سال تا عرضه نهایی بازی زمان باقی مانده است و مشاهده این روند پیشرفت Naughty Dog با U4 صبر را برای تجربه نسخه نهایی آن سخت می کند .

1080P 720P 480P

Rise Of The Tomb Raider

Rise Of The Tomb Raider یکی از نکات ارزشمند کارنامه مایکروسافت در E3 2015 بود و سرانجام اولین نمایش از گیم پلی بازی نشان داده شد . این نمایش حاوی چند نکته جالب بود . در درجه اول بازی همچنان همان ساختار محیطی نسخه قبل را دنبال می کند و در بخش های کوهستانی جریان دارد اما در انتهای نمایش شاهد مکانی بودیم که بازی در حالت های آب و هوایی دیگر را نیز تایید می کرد .کسانی که موفق به تجربه بازی در جریان E3 شده اند تعاریف زایدالوصفی از این بازی ارائه داده اند.

از سوی دیگر گیم پلی نیز با حفظ ساختار نسخه قبل ، بدلیل بهره گیری از قدرت های Xbox One بسیار مدرن تر از پیش جلوه می کند و این موضوع بر زیبایی های کار افزوده است . در نهایت نمایش زیبای بازی نوید یک تجربه فوق العاده را برای دارندگان Xbox One در پاییز 2015 میداد ، پاییزی که شاید بهترین مقطع تاریخ پلتفرم XBOX از نظر پویایی کیفی و کمی عناوین انحصاری است .

720P 480P

Fallout 4

Fallout 4 را می توان نگین درخشان بازیهای E3 2015 برشمرد . از نوع معرفی ، صحبت های زیبا "تاد هاوارد" در مورد جهان بازی و خصوصیات آن تا ابزارهای جالب اضافه شده به بازی که به واقع تجربه اثر را دوست داشتنی کرده است .بی شک یکی از برترین نمایش های E3 2015 مربوط به Fallout 4 بود .

به طوری که پس از مشاهده نمایش های بازی کاملا نسبت به جهان بازی و مکانیزم جدید گیم پلی آگاهی پیدا می کنیم و از خود می پرسیم آیا چیز بیشتری نیز بود که نیاز باشد به ما گفته شود ؟! این نمایش ها نوید یک شاهکار دیگر را از تاد هاوارد داد و از هم اکنون می توانیم Fallout 4 ا یکی از مدعیان اصلی بهترین بازی سال 2015 صنعت بازیهای ویدئویی بدانیم .

1080P / 480P

Mirror’s Edge Catalyst

Mirror’s Edge به واقع اثر دوست داشتنی است که راه منحصربفردی را دنبال می کند . نسخه اول بازی کیفیت ایده آلی داشت اما بیشتر حالت ارضا کردن یک ایده کوچک DICE بود تا یک اثر بزرگ که سرمایه گذاری بالایی بر روی آن انجام شده اما بعد از عرضه نسخه پیشین و مشاهده پتانسیل های استفاده نشده آن بخصوص در بخش داستان DICE را به تکاپو واداشت که نسخه جدید را در با حفظ قالب قبلی به طور منجسم تری ارائه دهد .

گیم پلی نمایش داده شده از بازی و کات سین های داستانی آن دقیقا حاوی نکاتی بود که پیشرفت بازی در قیاس با نسخه قبل را نشان می داد و در این مورد بر روی بخش داستان تاکید دارم که به نظر می رسد هویت قوی تری در این نسخه دارد .در نهایت می توان نمایش Mirror’s Edge را یکی از برترین نمایش های E3 و جزو برترین های کنفرانس EA دانست و تا 9 ماه دیگر می توانیم این اثر دوست داشتنی و منحصربفرد را شخصا تجربه کنیم .

1080P720P 480P

Dark Souls III

Dark Souls III یکی از معدود عناوینی است که با یک نمایش دو دقیقه ای توانست همگان را شگفت زده کند و فضای بازی در نمایش عرضه شده برای طرفداران این اثر دیوانه کننده بود . خبر خوش این است که بازی توسط استاد میازاکی ساخته می شود و به واقع از لحاظ معنایی و اتمسفر ایجاد شده ، نمایش بازی هر طرفدار Dark Souls را به بعدی معنوی می کشاند و به واقع سخت است که یک سال برای تجربه بازی صبر کنیم .

به گفته میازاکی این بازی نقطه عطفی در سری Souls بحساب می آید و می توان انتظار داشت Dark Souls 3 تجربیاتی را ارائه کند که حتی در شاهکارهایی نظیر Dark Souls 1 و Dark Souls 2 نیز به آن دست پیدا نکردیم .نمایش بازی با کارگردانی فوق العاده میازاکی کاملا استحقاق قرارگیری در این لیست را داشت و همگان در انتظار انتشار اولین گیم پلی بازی هستند .

1080P / 720P 480P

The Last Guardian

سرانجام در کنفرانس سونی صبر چندین ساله طرفداران سونی به پایان رسید و اثر معنوی و ارزشمند "فامیتو اوئدا" یعنی The Last Guardian معرفی دوباره گردید . نمایش The Last Guardian بیشتر از دید فکری تاثیرگذار بود تا در ابعاد عملی و حقیقی زیرا نمایش کاملا تکرار نمایشی بود که چند سال پیش از بازی منتشر شده بود اما با این وجود بعد از گذشت چند سال هنوز نیز بازی بسیار مدرن در بخش هوش مصنوعی و تعامل کاراکتر ها جلوه می کند . به واقع تعامل یک انسان با یک پرنده به شکل بسیار زیبا و تاثیرگذاری در The Last Guardianدر آمده است و از هم اکنون می توان انتظار داشت طرفدران این اثر بزرگ به آرزوی 10 ساله خود در سال 2016 برسند و شاهکار جدید خالق ICO را تجربه کنند .

1080P 720P 480P

Deus Ex: Mankind Divided

Deus Ex: Mankind Divided نیز نمایش بزرگی در E3 داشت . بازی همچنان با حفظ فضا منحصربفرد خاص Deus Ex ، بخوبی توانسته است عنصر مدرن شدن را با توجه به پتانسیل نسل هشتم ایجاد کند . کارگردانی بسیار عالی نمایش ، سیر تکاملی ارائه اطلاعات در نمایش و معرفی ویژگی های جدید همه در کنار هم شایستگی Deus Ex برای قرارگیری در بین 10 نمایش برتر E3 را اثبات می کند ، نمایش Deus Ex صرفا یک نمایش جذاب نبود بلکه علاوه بر ارائه هیچان به مخاطب ، اطلاعات و محتوای مناسبی نیز منتقل کرد .

1080P / 720P / 480P

DOOM

سرانجام Doom را دیدیم و چه دیداری نیز با نسخه جدید این سری بازی ارزشمند داشتیم ! خوشبختانه نسخه جدید DOOM دو عنصر مهم این سری بازی یعنی گرافیک تکنیکی مناسب و سیستم شوتینگ و Gunplay قوی و کلاسیک گونه را به همراه دارد و به بهترین شکل نیز ارائه کرده است . نمایش گیم پلی در کنفرانس بتسدا فوق العاده جذاب و چشمگیر بود و ابعاد مهمی از گیم پلی را نشان داد . بازی کاملا پیشرفته تر از گذشته شده است اما این پیشرفته شدن به معنای گذشتن از عناصر کلاسیک بازی نبوده و کاملا همان عناصر ارزشمند بازهم در گیم پلی مشاهده می شود .

1080P / 720P / 480P

در نهایت این نکته را یادآور می شویم که در E3 2015 از تعداد بسیار بالایی بازی ، نمایش منتشر شد و قائدتا هر علاقه مند براساس دیدگاه و شخصیت بازی کردن خود ، یک لیست متفاوت را می تواند متصور شود و این لیست نیز براساس بررسی های نویسنده پردیس گیم برگزیده شده است و مطمئنا بازیهای ارزشمندی در آن مشاهده نمی شود که بدلیل محدودیت قرار نگرفته اند .

اما اگر این مباحث بگذریم ، این نمایش های فوق العاده در کنار اخبار مهمی که منتشر شد می تواند نقطه عطفی در نسل هشتم باشد و جان تازه ای را به آن بدهد  . اکنون می توانیم ادعا کنیم نسل هشتم و عناوین نسل بعدی واقعی را در E3 2015 مشاهده کردیم و از نیمه دوم امسال می توان کاملا امیدوار بود تجربیاتی را داشته باشیم که پیش از این کمتر مشاهده کرده کرده ایم و این موضوع بر لذت و زیبایی دنیای بازی برای عاشقان آن می افزاید .

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.