فروش نسخه های PC بازی Batman: Arkham Knight متوقف شد!

افشین جمعه 5 تیر 1394 - 14:39
فروش نسخه های PC بازی Batman: Arkham Knight متوقف شد!

همان طور که در مطالب قبلی سایت به اطلاع شما رساندیم، نسخه PC بازی Batman: Arkham Knight با مشکلات فراوانی مواجه بود و حتی دارندگان بهترین سیستم های سخت افزاری نیز در مواردی از انجام بی نقص بازی عاجز به نظر می رسیدند. از آنجا که گستره ی این مشکلات از حد تعدادی باگ یا کرش کردن جزیی، بسیار فراتر رفته بود، ناشر بازی یعنی شرکت برادارن وارنر تصمیم گرفت که فعلاً قید فروش نسخه های PC بازی را بزند و با توقف روند فروش نسخه های مذکور، افتضاح صورت گرفته را تا حدی رفع و رجوع کند.

به همین منظور نسخه جدید بازی بتمن به طور کامل از روی شبکه ی استیم جمع آوری شده و دیگر کسی قادر به خرید آن نیست. در عوض اعضای Rocksteady، بیانه ای رسمی را در این شبکه قرار داده اند تا ضمن عذر خواهی از کاربران، دلایل این تصمیم را شرح دهند. در این بیانیه، سازندگان بازی ابتدا از کاربران نسخه PC این بازی عذرخواهی کرده و خاطرنشان ساخته اند که مشکلات عدیده ی موجود در بازی را به شکل کاملاً جدی بررسی خواهند کرد تا با رفع آنها، کیفیت این اثر را در نهایت به همان حدی برسانند که همگی انتظارش را دارند. آنها همچنین عنوان کرده اند که به این نکته واقف هستند که بسیاری از گیمرها از انجام این بازی روی PC بسیار لذت می برند و به همین دلیل می کوشند تا تجربه ای بهتر و بی نقص تر را برای این دسته از گیمرها فراهم کنند. در ادامه ی این بیانیه از کسانی که مشکلات بازی را بر روی شبکه استیم و همچنین فروم های رسمی مربوط به بازی عنوان کرده اند، تشکر به عمل آمده و اعضای راک استدی از گیمرها خواسته اند تا همچنان به گوشزد کردن این مشکلات ادامه دهند. همچنین از آن دسته از PC بازانی که از تجربه ی بازی خود ناخرسند هستند دعوت به عمل آمده که در صورت تمایل به بخش Help سایت استیم مراجعه کنند تا از شرایط پس دادن بازی و نحوه ی بازپس گیری وجوه خود باخبر شوند. علاوه بر آن خریدران نسخه های فیزیکی این اثر نیز می توانند با مراجعه به مراکز خرید مربوطه، اقدام به پس دادن بازی مشکل دار خود نمایند. به این ترتیب عرضه ی بازی Arkham Knight علاوه بر شبکه ی استیم، در مراکز خرده فروشی مختلف نیز به حالت تعلیق در آمده است. در همین زمینه ظرف روزهای اخیر کمپانی Green Man Gaming که در زمینه ی عرضه ی نسخه های دیجیتال بازی های کامپیوتری روز فعالیت دارد، ناچار شد تغییراتی را در سیاست های بازپس گیری بازی های فروخته شده از سوی خود اعمال کند تا خریدارن نسخه PC بازی بتمن بتوانند خریدشان را کنسل کرده و با پس گرفتن پولشان، خشم خود را فرو نشانند. البته اعضای راک استدی در بیانیه رسمی خود تصریح کرده اند که سعی دارند هر چه زودتر نسخه ای سالم از بازی بتمن را در اختیار PC بازان قرار دهند و از هواداران سری بتمن نیز خواسته اند که با به خرج دادن صبر و حوصله، همچنان به حمایت خود از بازی محبوبشان ادامه دهند و کاری کنند که پایان سه گانه ی بتمن با خاطره ای خوب همراه شود.

شاید بهتر بود سازنده و ناشر بازی به جای نوشداروی پس از مرگ (که قطعاً در میزان فروش، امتیازات و خاطره به جا مانده از این نسخه تاثیرگذار خواهد بود) پیش از عرضه ی این اثر (که با تاخیر و تبلیغات فراوانی نیز همراه بود) دقت بیشتری به خرج می دادند تا چنین افتضاحی به بار نیاید و سرنوشت بتمن در زیر سایه ای عظیم از باگ و افت فریم و کرش های متوالی، این گونه قهقرایی رقم نخورد!

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.