در بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain شاخ در بیاورید!

افشین چهارشنبه 1 مهر 1394 - 16:13
در بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain شاخ در بیاورید!

هنگام نخستین معرفی های بازی متال گیر 5، یکی از پرسش های بی شماری که ذهن هواداران پر و پا قرص دنیای متال گیر را پر کرده بود، این بود که آن زائده ی عجیبی که بر روی سر بیگ باس یا همان اسنیک وجود دارد دقیقاً چه چیزی است و اصولاً دلیل سبز شدن آن بر سر مبارک این شخصیت محبوب چیست. شاید پس از به پایان رساندن داستان بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain که در واقع حسن ختام مجموعه ی دو قسمتی متال گیر 5 محسوب می شود، برخی از گیمر ها بتوانند این پرسش (و همچنین بسیاری از پرسش های دیگری که پیش از انتشار این بازی وجود داشت) را پاسخ یافته ببینند. با این حال اگر پاسخی برای این پرسش ها نیافتید، لا اقل می توانید پس از خواندن این متن نکات جالبی را در مورد این شاخ عجیب دریابید.

بگذارید این متن را با پیش کشیدن یک پرسش ادامه دهیم. آیا می دانستید شاخ جناب اسنیک در طول بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain می تواند بلند شود؟ اگر از این موضوع با خبر نبودید باید خدمت شما عرض کنیم که بله! امکان چنین رویدادی وجود دارد و شما می توانید در طول انجام بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain شاخ شخصیت اصلی داستان را بلند تر از حالت عادی و ابتدایی آن نمایید. به این منظور شما نیاز به انجام کار های بسیار پلیدی خواهید داشت. به عنوان مثال باید هر جنبنده ای که بر سر راه خود می بینید (اعم از انسان و حیوان) را سر به نیست نمایید و علاوه بر آن، باید تا جایی که می توانید به جمع آوری منابع مورد نیاز پرداخته تا توسط آن سلاح هسته ای بسازید و آن ها را در پایگاه خود انبار نمایید (آیا این ویژگی ها در نظرتان آشنا نیستند؟!). به این ترتیب شاخ شما (یا همان جناب اسنیک) در طول انجام بازی رفته رفته بلند تر می شوند و شما چه در ظاهر و چه در باطن به یک دیو تبدیل خواهید شد (کاش در دنیای واقعی هم چنین قابلیتی وجود داشت تا دیو ها اصرار به جا زدن خود در قامت فرشته نداشته باشند!).

 mgsv

به نظر می رسد که در گیم پلی بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain سیستمی مخفی وجود دارد که نه در هیچ کجای بازی به آن اشاره ای می شود و نه از قبل هیچ توضیح خاصی در مورد آن داده شده است. در طی این سیستم، به موجب انجام هر عمل خشونت آمیزی که در طول بازی انجام می دهید، به شما امتیاز خاصی تعلق می گیرد که ثمره ی آن بیش از هر چیز در ظاهر شخصیت نخست این بازی و به خصوص سایز شاخ او نمود می یابد تا به تدریج منجر به ظهور شخصیت اهریمنی اسنیک یا همان Venom Snake شود (مثلاً با کشتن هر حیوان شما 20 امتیاز اهریمنی دریافت می کنید یا با کشتن هر زندانی 100 امتیاز اهریمنی به شما تعلق می گیرد). به نظر می رسد بزرگ ترین سایز شاخی که در طول بازی می توانید به آن دست یابید با کسب 50 هزار امتیاز منفی یا همان امتیاز اهریمنی به دست می آید (تصور پایین) و در واقع پس از دستیابی به این امتیاز، علاوه بر این شاخ دراز، بدن غرق در خون اسنیک نیز به شایستگی بر طینت بد او گواهی می دهد. سایز متوسط شاخ (تصویر بالا) نیز به موجب کسب 20 هزار امتیاز اهریمنی به دست می آید و جز این دومورد (و همچنین مدل ابتدایی بیگ باس با شاخ بسیار کوتاه در آغاز بازی) سایز دیگری در این بازی برای طول شاخ جناب اسنیک وجود نخواهد داشت.

 با این حال برای کسانی که در میانه های بازی از کار های پلید خود پشیمان شده و قصد برگشتن به همان سر و شکل ظاهری اسنیک در ابتدای این اثر را دارند هم جای نگرانی خاصی نیست؛ چون همواره راه بازگشتی برای جبران اعمال گذشته وجود دارد. به این ترتیب که شما می توانید خون و خونریزی کمتری در طول مراحل این اثر به راه بیاندازید و در کنار آن با آزاد ساختن کودکان جنگ یا حیوانات اسیر موجود در کمپ ها و فولتان کردن یا انتقال دادنشان به پایگاه اصلی خود، امتیاز اهریمنی تان را کاهش داده و با کوچک تر نمودن سایز شاخ خود، دو باره به سر و شکل انسانی باز گردید. البته به این نکته هم باید اشاره کرد که شما در طول بازی هیچ متر و معیاری برای آگاهی یافتن از میزان امتیاز اهریمنی کسب شده نخواهید داشت و در این میان تنها باید وجدان خود را قاضی کنید! به هر حال هیدئو کوجیما همواره در دل بازی های مختلف خود (که تا این جای کار به طور عمده سری متال گیر را شامل می شده اند) عادت به طراحی چنین ظرایفی را دارد و همیشه توجه ویژه ای به طرح مسایل و دغدغه های انسانی در لایه های زیرین آثار خود، آن هم به شیوه های غیر مستقیم داشته است.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.