فروش PlayStation 4 از مرز 29 میلیون دستگاه عبور کرد

افشین یکشنبه 10 آبان 1394 - 19:14
فروش PlayStation 4 از مرز 29 میلیون دستگاه عبور کرد
در حالی که پلی استیشن ۴ در ۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۴ فروشی ۳.۳ میلیون دستگاهی را تجربه کرده بود، این میزان در بازه مشابه سال جاری به ۴ میلیون افزایش یافته و رقم کلی فروش کنسول موفق و پرطرفدار سونی را به ۲۹.۳ میلیون دستگاه رسانده است.

 

رقم درآمد واحد گیمینگ سونی نیز در این بازه به ۳ میلیارد دلار می رسد که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته از افزایش ۱۶.۵ درصدی حکایت دارد، موردی که به دلیل فروش موفق بازی های این کنسول رقم خورده است.

فروش موفق بازی ها همچنین باعث شده سود عملیاتی این بخش نیز، با ۹.۸ درصد افزایش، از ۱۸۰ میلیون دلار در بازه مشابه سال گذشته به ۱۹۹ میلیون دلار در حال حاضر برسد.

سونی می گوید موفقیت پلی استیشن ۴ باعث شده این شرکت سطح پیشبینی های خود را افزایش داده و رقم های بالاتری را به عنوان هدف مشخص نماید.

این شرکت پیشبینی خود در مورد تعداد فروش پلی استیشن ۴ در سال جاری را از ۱۶.۵ میلیون دستگاه به ۱۷.۵ میلیون افزایش داده و این در حالی است که فروش کنسول مورد بحث در سال مالی گذشته، ۱۴.۸ میلیون دستگاه بوده است.

در پایان لازم است اشاره کنیم که بخش های دیگر سونی به اندازه واحد گیمینگ موفق نبوده اند و درآمد کلی شرکت ژاپنی در ۳ ماهه سوم سال جاری با ۱۵.۶ میلیارد دلار، از کاهش ۰.۵ درصدی حکایت دارد، البته درآمد عملیاتی این شرکت در مدت یاد شده به حدود ۷۲۸ هزار دلار می رسد که نسبت به ۷۰۸ هزار دلار سال گذشته بهبود یافته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.