سود فروش دی‌ال‌سی ها دوبرابر بیشتر از فروش خود بازی‌ها برای Electronic Arts می باشد!

افشین دوشنبه 11 آبان 1394 - 09:33
سود فروش دی‌ال‌سی ها دوبرابر بیشتر از فروش خود بازی‌ها برای Electronic Arts می باشد!
بسته‌های الحاقی از زمانی که وارد بازی‌ها شده اند به نظر می‌رسد پول فراوانی را به کمپانی‌های بازی‌سازی هدیه کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان کمپانی EA را نام برد.

 

بسته‌های الحاقی یا همان DLC ها در واقع نوعی محتوای اضافی هستند که مدتی پس از انتشار یک بازی برای آن‌ها عرضه می‌شوند تا داستان جدید و موارد دیگری را به بازی اضافه کنند. اما همین بسته‌های الحاقی به مرور زمان به مانند سرطانی در همه بازی‌ها رسوخ کرده‌اند و به نظر می‌رسد با توجه به سودی که برای کمپانی‌های بازی‌سازی دارند، نباید انتظار داشت که به این زودی‌ها پایان یابند.

با توجه به آخرین آمار مالی کمپانی EA، این کمپانی ۱۹۵ میلیون دلار با فروختن بسته‌های الحاقی تا نیمه سال ۲۰۱۶ میلادی بدست خواهد آورد. در حالی‌که رقم بدست آمده از فروش خود بازی‌ها در همین بازه زمانی تنها ۸۹ میلیون دلار خواهد بود. بله درست شنیدید؛ در واقع کمپانی EA از بسته‌های الحاقی دو برابر بیشتر از فروش خود بازی‌ها پول بدست آورده است.

 

 

dasdasdas

 

در این هنگام، موضوع نگران کننده که پیش می‌آید این است که اکثر کمپانی‌های بازی‌سازی با این وجود به سمت بسته‌های الحاقی پیش خواهند رفت و شاید در آینده‌ای نه چندان دور بخش داستانی بازی‌ها کلا بصورت بسته‌های الحاقی منتشر شوند. همان چیزی که ما الان در نحوه انتشار بازی Hitman شاهد آن خواهیم بود. با این وجود اما، اگر از دیدگاه اقتصادی نگاه کنیم کمپانی EA بهترین و سودمندترین سیاست را در پیش گرفته است.

در نهایت آنچه که از این موضوع به دست می‌آید این است که بسته‌های الحاقی به این زودی‌ها از بازی‌ها دست برنمی‌دارند و امروزه به نظر می‌رسد که جیب سازنده‌ها از رضایت بازی‌بازان، اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.