اطلاعیه جدید Blizzard احتمالا خبر از بازسازی StarCraft ، Diablo II و Warcraft III می دهد!

افشین پنجشنبه 14 آبان 1394 - 17:54
اطلاعیه جدید Blizzard احتمالا خبر از بازسازی StarCraft ، Diablo II و Warcraft III می دهد!

بسیاری از گیمر های کهنه کار و کسانی که دوران بازی های واقعی (و نه شبه بازی های بی خاصیت و بی رنگ و بوی امروزی) را به چشم دیده و آن روزگار شیرین را به عینه تجربه کرده اند، قطعاً با عناوین کلاسیک شرکت Blizzard خاطرات فراوانی دارند. بازی هایی نظیر StarCraft ، Diablo 2 و Warcraft 3 که هر کدام از آن ها یک تنه یک تیم بودند (!) و هواداران پر و پا قرص بیشماری را در چهار گوشه ی دنیا بر گرد خود جمع کرده بودند. حال بهترین و شگفت انگیز ترین خبری که می توان به اطلاع هواداران سه بازی به یادماندنی فوق رساند این است که آن ها به زودی خواهند توانست با هر کدام از این سه بازی خاطره انگیز، در قالب نسخه هایی جدید و باز سازی شده دیداری دوباره داشته باشند.

شرکت بلیزرد به تازگی یک آگهی جدید جذب نیروی کار را بر روی وب سایت رسمی خود قرار داده و حدس بزنید که این آگهی کار به چه منظوری بر روی وب سایت بلیزرد قرار گرفته است؟! اگر چه متن این آگهی به شکل واضح و بی ابهام خبر تولید نسخه های دوباره سازی شده ی سه عنوان تاریخ ساز شرکت بلیزرد یعنی StarCraft ، Diablo 2 و Warcraft 3 را اعلام نمی کند اما با دقت در موارد موجود در متن این آگهی می توان به راحتی برنامه ی جدی این شرکت برای تولید نسخه های دوباره سازی شده ی عناوین فوق را دریافت. در واقع اعضای شرکت بلیزرد به دنبال یک مهندس کارکشته ی نرم افزار با توانایی های بالا می گردند که بتواند پروژه ی ساخت سه بازی مذکور را رهبری کرده یا به قول خود اعضای شرکت بلیزرد این بازی ها را بار دیگر به شکوه و افتخار دوران گذشته شان باز گرداند. به این منظور افراد واجد شرایط برای جذب شدن به شرکت بلیزرد باید به طور کامل بر دو زبان برنامه نویسی C و C++ مسلط بوده و حداقل به مدت پنج سال تجربه ی حضور در پروژه های جدی و مهم برنامه نویسی یا بازی سازی را در کارنامه ی خود به ثبت رسانده باشند. آن ها همچنین باید به بازی های کامپیوتری علاقه ای ویژه داشته باشند و مهم تر از همه این که بتوانند در فعالیت های عملی خود نظر مثبت اعضای ارشد بلیزرد را جلب نمایند.

 diablo

 

بر طبق موارد موجود در متن آگهی مذکور، مسئولیت اصلی فرد مورد نظر این است که بتواند گیم پلی عناوین کلاسیک فوق را با تغییراتی مناسب به روی سیستم عامل های نوین بیاورد و به گونه ای آن ها را به روز نماید که علاوه بر داشتن روح و صلابت گذشته، کاملاً به روز و تر و تازه جلوه کنند. همچنین به نظر می رسد که یکی از اهداف مهم اعضای شرکت بلیزرد این است که نوع گیم پلی موجود در نسخه های باز سازی شده ی عناوین StarCraft ، Diablo 2 و Warcraft 3 به گونه ای طراحی شود که به شکل جدی قادر به جذب دوست داران عناوین چند نفره باشد و از قرار معلوم بخشی از تمرکز شرکت بلیزرد بر استحکام بخش مالتی پلیر نسخه های باز سازی شده ی سه عنوان مذکور استوار شده است. از همین رو آن ها به دنبال فردی می گردند که علاوه بر آشنایی داشتن کامل با نوع گیم پلی عناوین کلاسیک، با زیر و بم آثار جدید حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری نیز کاملاً آشنا باشد و علاوه بر آن با داشتن تبحر کافی در امر برنامه نویسی و شناخت ویژه از کد های نامانوس و غیر آشنا، بتواند به رفع اشکال این دسته از کدها در ساختار بازی های فوق بپردازد. در واقع تمامی این موارد نشان از این دارد که اعضای شرکت بلیزرد تنها به دنبال ساختن نسخه های جدید HD از بازی های قدیمی و پر مخاطب خود نیستند و قصد اصلی آن ها تولید نسخه ای دوباره سازی شده با تغییراتی مناسب و گسترده از سه عنوان به یاد ماندنی StarCraft ، Diablo 2 و Warcraft 3 است. به نظر می رسد که با شرایط قید شده در متن این آگهی، بلیزرد همچنان تصمیم دارد تا استاندارد همیشگی خود در ارائه دادن آثاری با کم ترین اشکال فنی و بی بهره بودن از ریز ترین باگ ها یا کرش کردن های ساختاری معمول را همچنان حفظ کرده و از طریق تولید بی ایراد نسخه های دوباره سازی شده ی سه عنوان از بهترین آثار کلاسیک خود، یاد این آثار محبوب را به شکلی کاملاً مستحکم و قدرتمند در ذهن هواداران خود زنده نماید. البته چندی پیش یکی از اعضای این شرکت و از دست اندر کاران تولید آخرین قسمت از سه گانه ی استارکرفت 2 به شکل ضمنی امید ساخته شدن نسخه ای جدید از سری وارکرفت را در دل هواداران سبک استراتژی هم زمان زنده کرد. هر چند با توجه به صحبت های آقای تیموتی مورتن می توان احتمال ساخته شدن نسخه ای جدید از سری وارکرفت را قابل توجه دانست، اما در هر صورت حرف های او را می توان به حساب حلوای نسیه گذاشت! اما به نظر می رسد که تصمیم همکاران آقای مورتن برای دو باره سازی سه عنوان StarCraft ، Diablo 2 و Warcraft 3 کاملاً جدی است و در واقع سیلی نقد محسوب می شود! پس نتیجه می گیریم که سیلی نقد بهتر از حلوای نسیه است و کاملاً منطقی به نظر می رسد که ما تا پیش از انتشار خبر رسمی ساخت نسخه ی جدید سری وارکرفت، به فرآیند دوباره سازی سه بازی StarCraft ، Diablo 2 و Warcraft 3 دل خوش کنیم. امری که اگر اتفاق بیافتد قطعاً می تواند یکی از بهترین رخداد های چند سال اخیر دنیای بازی های کامپیوتری لقب گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.