مایکروسافت Project Spark را تعطیل خواهد کرد

افشین یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 - 07:04
مایکروسافت Project Spark را تعطیل خواهد کرد
شرکت مایکروسافت با همکاری استودیو داکوتا رسما Project Spark را در آینده تعطیل کرده و سرورهای آن را از دسترس خارج خواهند کرد.


به موجب این معرفی، از این پس هیچ کس نمی‌تواند Project Spark را خریداری یا دانلود کند. تمامی خدمات آنلاین بازی نامبرده نیز در ۱۲ اوت (مصادف با ۲۲ مرداد) رسما پایان خواهند یافت و بازیکنان دیگر نمی‌توانند هیچ یک از امکانات از جمله استفاده و به اشتراک گذاری خلایق خود را تجربه کنند.

در Project Spark که یک برنامه مخصوص بازی سازی قلمداد می‌‌شود، کاربران اکس‌باکس وان و ویندوز می‌توانستند محتویاتی که توسط دیگران ساخته شده را در جهت ایجاد یک بازی و یا فیلم به کار گیرند. از زمان برگزاری اولین بتا گسترده Project Spark در دسامبر ۲۰۱۳، این عنوان ۴۶ بسته محتویات و ۱۶ بروزرسانی را دریافت کرده است. همچنین گفته می‌شود که کاربران تاکنون صدها هزار مورد مختلف را خلق کرده‌اند.

توماس گراتز که به عنوان مدیر روابط عمومی Project Spark شناخته می‌شود، این تصمیم گیری را بسیار سخت خطاب کرده. او با این حال اعلام کرده است، هیچ گونه فردی از کنار برکنار نشده و فقط در پروژه‌های دیگر استودیوهای مایکروسافت به کار گماشته شده‌اند. به همین دلیل ادامه پشتیبانی از Project Spark منطقی نمی‌باشد.

کسانی که نسخه فیزیکی را تحت عنوان Project Spark Starter Kit خریداری کرده بودند، مقداری پول را در اکانت مایکروسافت خود دریافت خواهند کرد.

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.