نظر یکی از طراحان CD Projekt RED درباره XBox Scorpio

افشین شنبه 12 تیر 1395 - 13:38
نظر یکی از طراحان CD Projekt RED درباره XBox Scorpio

کنسول ارتقایافته نسل هشتمی مایکروسافت که این روزها بانام اسکورپیو شناخته می‌شود بی شک یک هیولای بسیار بزرگ است. این کنسول به قدری قدرت دارد که مایکروسافت با اطمینان می‌تواند آن را قدرت‌مندترین کنسول تاریخ بنامد. بااینکه هنوز جزئیات زیادی در اختیارمان نیست، اما می‌دانیم مایکروسافت با قدرت پردازشی ۶ ترافلاپس قرار است اسکورپیو را در زمینه فنی در بازار کنسول‌ها بی‌رقیب بگذارد.

به نظر می‌رسد که سازندگان هم در مورد این کنسول جدید هیجان‌زده هستند. در صحب با گیمینگ‌بولت، طراح داستانی بازی جدید سی‌دی‌پراجکت یعنی GWENT، اعلام کرد که اگر اسکورپیو در زمان ساخت ویچر ۳ در دسترس بود، بازی هم‌اکنون جلوه‌های بهتری داشت. (و شاید حتی به آن نسخه اولیه که گرافیک بسیار بالاتری داشت می‌رسید و سی‌دی‌پراجکت مجبور نبود بافت‌های محیط را برای بهینه‌سازی عملکرد به طور کلی عوض کند.) آقای Mateusz Tomaszkiewicz گفت:

مسلما بازی‌های اسکورپیو گرافیک بهتری خواهند داشت. اگر وقتی بر روی Wild Hunt کار می‌کردیم این [مقدار قدرت] را داشتیم، بازی می‌توانست گرافیکی مثل نسخه الان رایانه‌های‌شخصی آن داشته باشد و حتی بهتر.

او همچنین در مورد قدرت رایانه‌های‌شخصی صحبت کرد و اظهار داشت که ممکن است اسکورپیو الان قدرتی معادل سیستم‌های High-end داشته باشد، اما تا زمان عرضه آن که تعطیلات سال بعد است سخت‌افزار PC بازهم از آن جلو می‌زند.

این نظر شخصی من است اما زیاد از آن اطلاعی ندارم:‌ فکر می‌کنم رایانه‌ها درحال‌حاضر به سرعت پیشرفت می‌کنند. کارت گرافیک‌های جدید خیلی سریع و خیلی بیش‌تر از کنسول‌ها ساخته و عرضه می‌شوند. پس فعلا اسکورپیو می‌تواند در حد یک رایانه‌شخصی خیلی خوب باشد اما PC بسیار سریع پیش‌رفت می‌کند و بالاخره آن را کنار می‌گذارد.

حرف‌های ایشان کمی منطقی به نظر می‌رسد چرا که پردازنده‌‌های گرافیکی این کنسول جدید انتخاب شده‌اند و مایکروسافت تا سال بعد آن‌ها را عوض نخواهد کرد، پس می‌توانیم مطمئن باشیم تکنولوژی‌ها و کارت گرافیک‌های جدید تا آن زمان برای مصرف کاربران PC عرضه می‌شود. مایکروسافت از اسکورپیو در کنفرانس مطبوعاتی ای۳ خود با شعار «ارائه قدرت‌مندترین کنسول بازار» رونمایی کرد. درحالی که این کنسول ۶ ترافلاپس قدرت دارد، منابع معتبری (از جمله دیجیتال فاندری و یوروگیمر که مدت‌هاست مقالات تحلیلی در مورد قدرت این کنسول‌های جدید می‌نویسند)‌ اعلام می‌کنند که کنسول جدید سونی با نام پلی‌استیشن نئو قدرتی معادل ۴ ترافلاپس دارد که به طور قابل توجهی از اسکورپیو کمتر است؛ درست مانند تفاوتی که در نسل هشتم برای اکس‌باکس‌وان و پلی‌استیشن ۴ وجود داشت.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.