نسخه PC عنوان Deus Ex: Mankind Divided دارای مشکلات فنی متعددی می باشد

افشین چهارشنبه 3 شهریور 1395 - 17:59
نسخه PC عنوان Deus Ex: Mankind Divided دارای مشکلات فنی متعددی می باشد
در حالی که Deus Ex: Mankind Divided برای همه ی پلتفرم ها عرضه شده است کاربران PC با مشکلات بسیاری در هنگام تجربه ی بازی مواجه شده اند. کسانی نیز که DLC عرضه شده برای بازی را از پیش سفارش داده اند اکنون احساس می کنند فریب خورده اند.

 

صدها نقد منفی از کاربران بر روی Steam وجود دارد که با قابلیت های قابل خریداری در بازی مشکل دارند. بعضی از این نقدها به همراه نظرهای بازتاب شده در فروم های بازی در Steam و همچنین subreddit، از مشکلات فنی مختلف بازی شاکی هستند. این مشکلات شامل نرخ فریم پایین، شتاب موس که قابل غیرفعال سازی نیست، کرش ها و بسیاری دیگر از ایرادات است.

دو مشکل کرش و شتاب موس در پستی که توسط سازندگان منتشر شده است در لیست "تحت بررسی" قرار گرفته اند. یکی از کرش ها که در ایستگاه راه آهن اتفاق می افتد چند راه حل موقت دارد که شامل اجرای بازی در مد Windowed و غیرفعال سازی زیرنویس است! بعضی از کاربران نیز به این نکته پی برده اند که برخی از تنظیمات موس خلاف چیزی است که باید باشد. توصیه ی Eidos Montreal در این مورد این است که "به چیزی که در منو به نظر می رسد توجه نکنید و تغییرات ایجاد شده در بازی را مد نظر قرار دهید." گفته می شود که یک آپدیت برای حل این مشکل به زودی عرضه می گردد.

حل مشکلات عملکردی بازی چند راه حل مشخص دارد که شامل آپدیت کرد درایورهاست اما چند راه حل موقت هم برای بهبود عملکرد بازی وجود دارد که شامل موارد زیر هستند:

  • غیرفعال سازی MSAA
  • غیرفعال سازی Contact Hardening Shadows
  • قرار دادن قابلیت Volumetric Lighting بر روی فعال یا غیرفعال
  • اگر شما یک کارت گرافیکی 4GB دارید تنظیمات را بر روی High قرار دهید.
  • استفاده از رزولوشن 1080p
  • فعال سازی قابلیت Exclusive Fullscreen

متاسفانه این مشکلات عملکردی بر روی PC خیلی غیرمعمول نیستند و دلیل آن عرضه ی همزمان بازی ها بر روی پلتفرم های مختلف است و ما این مشکلات را هر بار در بازی های مختلف مشاهده می کنیم. ممکن است پشتیبانی از DirectX 12 که اخیرا به تاخیر افتاد و نهایتا در ماه سپتامبر عرضه می شود بتواند به بعضی از گیمرها کمک کند.

یکی از ناامیدکننده ترین مسائل برای گیمرها، DLC موسوم به Day One Edition است که برای همه ی پلتفرم ها عرضه شده است. افزونه ی Covert Agent Pack در این DLC آیتم های مختلفی را در بازی شامل اسلحه ها، لباس ها و افزایش قابلیت ها در دسترس قرار می دهد. این افزونه از دو مشکل رنج می برد: اول اینکه بازی بر این فرض طراحی شده است که شما نیازی به آن ها ندارید و دومین مشکل این است که آن ها فقط یکبار قابلیت استفاده دارند.

DLC 

همانطور که در جاهای مختلف از جمله Reddit به آن اشاره شده است، اولین نشانه ی دردسر وقتی پیش آمد که افزونه ی Covert Agent Pack بر روی Steam به Augmented Covert Agent Consumables Pack تغییر نام داد. وقتی شما آن را بر روی PC یا سایر کنسول ها دانلود می کنید به قابلیت های اضافی "مصرف شدنی" شامل Praxis Kits، مهمات، اعتبارها و مهارت ها فقط یکبار دسترسی خواهید داشت.

همانطور که مدیر جامعه ی Eidos Montreal در پستی در Reddit توضیح داده است این قابلیت های اضافی در فضای ذخیره ای شما قرار می گیرند تا این که شما بخواهید از آن ها استفاده کنید بعد از آن که این قابلیت ها در بازی شما مصرف شدند دیگر قابلیت استفاده ی دوباره نخواهند داشت.

این بدین معنی است که اگر شما شروع به استفاده از قابلیت های اضافی نمایید و سپس تصمیم بگیرید که با یک save جدید بازی را آغاز کنید دیگر به آن ها دسترسی نخواهید داشت. طبیعی است که این محدودیت فقط در مورد قابلیت های مصرف شدنی ذکر شده برقرار است و در مورد قابلیت های پایدار مانند اسلحه ها و لباس ها صدق نمی کند. این قابلیت های پایدار به صورت اتوماتیک در تمام دفعات بازی شما بعد از دانلود کردن و نصب نمودنشان قابل استفاده هستند.

به نظر می رسد دلیل محدودیتی که باعث یکبار مصرف شدن برخی آیتم ها می گردد این است که Covert Agent Pack به شما اجازه ی دسترسی به برخی از افزونه ها را می دهد که از طریق microtransactions در دسترس هستند. چیزی که قبلا به آن اشاره نشده بود.

Mankind Divided به شما اجازه می دهد که از پول واقعی برای خریدن اعتبار در بازی و آیتم های مد داستانی و مد Breach استفاده کنید. این موضوع با عرضه شدن بازی با قیمت کامل (60 دلار) تناقض دارد و یکی دیگر از دلایل عصبانیت گیمرهاست. همه ی این مسائل در شرایطی است که خود بازی به نظر خوب می رسد و شما می توانید نقدهای مثبت بسیاری در مورد آن پیدا کنید.

بازی Deus Ex: Mankind Divided در تاریخ 23 آگوست (2 شهریور) بر روی پلتفرم های PC و PS4 و Xbox One عرضه شد.  

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.