احتمالا بزودی شاهد پشتیبانی DualShock 4 ،کنترلر PS4 از PC خواهیم بود

افشین پنجشنبه 17 تیر 1395 - 12:37
احتمالا بزودی شاهد پشتیبانی DualShock 4 ،کنترلر PS4 از PC خواهیم بود

با وجود این که به راحتی می توانید از کنترلرهای اکس باکس 360 و اکس باکس وان روی رایانه های شخصی استفاده کنید اما وصل کردن DualShock 4 به این پلتفرم داستان دارد. بازیکن ها هم بارها از سونی خواسته اند تا قابلیت پشتیبانی کنترلر پلی استیشن 4 را به پی سی اضافه نماید ولی تاکنون شاهد ارائه بروزرسانی سخت افزاری از آن ها نبوده ایم.

اکنون سندی تصویری از کمیسیون تجارت فدرال آمریکا به دست رسیده که نشان می دهد به زودی یک آداپتور بی سیم و بلوتوثی برای دوال شوک 4 عرضه می شود. بنابراین می توانیم حدس بزنیم بازیکن ها با وصل کردن این وسیله به رایانه های شخصی خود می توانند به راحت ترین شکل ممکن از این کنترلر استفاده نمایند. چون دوال شوک 4 از بلوتوث روی پی سی پشتیبانی نمی کند.

اوایل امسال Masayasu Ito، یکی از مدیرهای سونی، در مصاحبه ای از علاقه ژاپنی ها به پشتیبانی پی سی از سخت افزارهای پلی استیشن پرده برداشت: «همچنان امکان این که پلی استیشن 4 بتواند بعضی قطعات خود را با رایانه های شخصی به اشتراک بگذارد، هست. ولی هم اکنون ما روی بازی ها تمرکز کرده ایم و نمی توانیم چیزی را تایید کنیم. با این وجود به دنبال گسترش فعالیت های خود در زمینه های دیگر هستیم.»

146779748144

همان طور که می دانید هم اکنون فروش پلی استیشن 4 به دو برابر اکس باکس وان رسیده است. بدین ترتیب ارائه یک آداپتور که بتواند پشتیبانی رسمی کنترلر این کنسول را روی پی سی فراهم کند، دور از انتظار نیست. نکته جالب اینجاست با توجه به صحبت های Ito می توانیم امیدوار باشیم پلی استیشن VR برای این پلتفرم هم عرضه شود. در هر صورت باید منتظر اطلاعات بیشتر بمانیم.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.