سری Marvel Ultimate Alliance به عنوان بدترین پورت 2016 شناخته شد!

افشین پنجشنبه 7 مرداد 1395 - 07:46
سری Marvel Ultimate Alliance به عنوان بدترین پورت 2016 شناخته شد!

شرکت مارول طی مراسم کامیک کان سن دیگو بسیاری را با معرفی و اعلام عرضه هر دو نسخه بازی Marvel Ultimate Alliance برای کنسول‌های نسل جدید شگفت‌زده کرد. این بازی‌ها قرار بود که برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شوند گرچه شرکت مارول در همان زمان اعلام داشت که نسخه بازسازی شده یا افزایش کیفیت خاصی مد نظر نیست و این بازی‌ها صرفاً با بهبودهایی برای کنسول‌های نسل جدید ارائه خواهند شد.

با عرضه نسخه‌های اعلام شده و اجرای پورت مربوط به کنسول پلی‌استیشن ۴ (نسخه مربوط به کنسول ایکس‌باکس وان بعداً عرضه خواهد شد.) و مشاهده نتیجه تنها یک جمله می‌توان گفت و آن اینکه تلاش بسیار کمی در آماده سازی این بازی‌ها صورت گرفته است.

فارغ از مسئله کیفیت بازی، مجموعه بازی‌های انتشار یافته Marvel Ultimate Alliance حتی کامل هم نیستند. بسته‌های دانلودی شخصیت‌های این بازی برروی نسخه‌های پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی وجود ندارند. مایکروسافت طی یک قرار داد انحصاری در زمان عرضه این بازی‌ها برروی ایکس‌باکس ۳۶۰، این مجموعه بسته‌های دانلودی را در انحصار کنسول خود قرار داده بود و تنها فرض ممکن این است که علت این فقدان همین موضوع بوده است و حتی با وجود گذشت ۱۰ سال از عقد این قرارداد بنظر می‌رسد که در زمان عرضه به آن توجه شده است و احتمالاً زمانیکه نسخه مربوط به کنسول ایکس‌باکس وان این بازی‌ها عرضه شوند شاهد وجود این بسته‌های دانلودی خواهیم بود. متاسفانه اکتیویژن در این خصوص صحبتی نکرده است.

نسخه مربوط به رایانه‌های شخصی این بازی‌ها با مشکلات بزرگتری دست و پنجه نرم می‌کند که حتی شاید فقدان بسته‌های دانلودی مربوط به شخصیت‌ها نسبت به آنها هیچ باشد.

به عنوان یک بازی اکشن نقش آفرینی چندان دور از تصور نیست که چرا بازیکنان رایانه‌های شخصی علاقه دارند تا آن را به همراه موس و کیبرد بازی کنند. اما در کمال تاسف برای این بازیکنان، کنترل‌های بازی از پیش تعریف شده‌اند و امکان تغییر تنظیمات مربوط به کنترل آنها وجود ندارد. همچنین برخی بازیکنان گزارشاتی مبنی بر وجود لگ در صورت استفاده از کیبرد داده‌اند.

بطور مشابه در مورد موضوع کنترل بازی، منوی بازی مشکلاتی را در صورت استفاده از کیبرد یا حتی کنترلر داشته است و برای برخی‌ها ذخیره سازی بازی یا حتی ویرایش تیم‌ها را به امری دشوار تبدیل کرده است.

البته اینگونه مشکلات تنها شامل بازی‌های اخیراً انتشار یافته Marvel Ultimate Alliance نمی‌شوند، سایر بازی‌هایی که برای رایانه‌های شخصی پورت می‌شوند، مشکلاتی را با کنترل بازی‌ها از طریق موس و کیبرد داشته‌اند یا حتی از آنها صرفنظر نموده‌اند. در بیشتر موارد صرفنظر نمودن یا وجود مشکلات این چنینی قابل چشم پوشی بوده است چراکه معمولاً بازیکنان از کنترلرهای موجود برای استفاده از بازی‌ها استفاده کرده‌اند و مشکلی با آنها نداشته‌اند. اما در مورد پورت بازی‌های Marvel Ultimate Alliance برای رایانه‌های شخصی این موضوع نیز مشکلاتی را به همراه داشته است و بازی اجازه استفاده از کنترلر را برای بازیکنان محیا نساخته است. براساس گزارشات کاربران در استیم، استفاده از کنترلر ایکس‌باکس وان نیز حتی برای این بازی کاربردی نداشته است. برخی از کاربران نیز شانس تجربه بدون مشکل بازی با استفاده از کنترلر ایکس‌باکس ۳۶۰ را نداشته‌اند. در هر دو حالت بازی ورودی‌ها را نشناخته یا نیاز به اعمال فشردن دکمه‌ای خاص برای استفاده از دکمه مد نظر وجود داشته است. این مشکلات منجر به آن خواهند شد که قابلیت کنترل بازی را نداشته باشید و بنابراین شما گرفتار خواهید شد.

یکی از کاربران در مورد این بازی نوشته است:

انتشار این بازی گستاخانه‌ترین کاری است که در طول عمرم با آن روبرو شده‌ام. حتی بازی Arkham Knight نیز مشکلات کمتری را دارا بود. صدا نیز بدرستی کار نمی‌کند.

در صفحه مربوط به محصولات استیم عبارت “پشتیبانی جزئی از کنترلر” به چشم می‌خورد اما این عبارت اطلاعات کاملی از موقعیت و وخامت اوضاع بازی با کنترلرها را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد.

براساس گزارش برخی کاربران کیفیت صدای بازی نیز دارای کیفیت پایینی است، ترکیب بد صداها یا قطع شدن‌های مداوم از دیگر مشکلات اصلی هستند که در بازخوردهای این بازی به چشم می‌خورند. کیفیت صحنه‌های بازی نیز تغییر چشم گیری را نسبت به نسخه‌های مربوط به ایکس‌باکس ۳۶۰ و پلی‌استیشن ۳ نشان نمی‌دهند و بسیار تار و به همراه تیرگی‌هایی مشاهده می‌شوند.

هر دو نسخه بازی در حال حاضر دارای بازخوردهای منفی هستند و همه آنها حول این محور می‌باشند که اینگونه مشکلات گزارش شده جایی در یک بازی پورت شده برای رایانه‌های شخصی در سال ۲۰۱۶ ندارند.

کاربر دیگری اعلام نموده است:

آنها پیش خود چه فکری کرده‌اند، کنترل بازی با کیبرد هیچ معنی ندارد و حتی از کنترلر نیز نمی‌توان استفاده کرد چون بازی تفاوت دکمه‌های A و X و همچنین Start و R3 را نمی‌داند.

این گزارشات تنها در انجمن استیم اعلام نشده‌اند و در انجمن‌های NeoGAF و Reddit نیز شاهد اینگونه نظرها و تاسف‌های طرفداران هستیم. طبق ضوابط بازپرداخت پول استیم، بسیاری از این امکان استفاده و پول پرداخت شده خود را درخواست و به کار خود با این بازی پایان داده‌اند.
بهتر است تا زمانیکه اکتیویژن تصمیم به ارائه بهینه‌سازی برای رفع مشکلات این بازی می‌گیرد از فروش این بازی‌ها در وضعیت فعلی اجتناب کند.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.