مدیر اجرایی مایکروسافت معتقد است عرضه بازی‌ها برروی PC منجر به مرگ XBox نمی‌شود

افشین شنبه 30 مرداد 1395 - 10:40
مدیر اجرایی مایکروسافت معتقد است عرضه بازی‌ها برروی PC منجر به مرگ XBox نمی‌شود

همه افراد از شنیدن خبر برنامه Xbox Play Anywhere شرکت مایکروسافت و امکان اجرا نمودن بازی‌های این شرکت برروی هر دو پلتفرم رایانه‌های شخصی و ایکس‌باکس وان خوشحال و هیجان‌زده نیستند.  حتی پیش از معرفی این برنامه در نمایشگاه E3 امسال، در ماه فوریه تایید شده بود که بازی Quantum Break برای رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد که در آن زمان نیز مشکلاتی دیده شد. برخی فکر می‌کنند که این برنامه به معنی مرگ انحصاری‌های کنسول و حتی بدتر از آن، عقب نشینی مایکروسافت در زمینه کنسول‌ها می‌باشد.

موضوع آن طور که مردم فکر می‌کنند نیست، این نظر آلبرت پنلو، مدیر اجرایی ایکس‌باکس می‌باشد. پنلو در مورد عرضه بازی‌ها برروی رایانه‌های شخصی گفت که این موضوع موجب گرفتن چیزی از بازار کنسول‌ها نخواهد شد و تنها شانس تجربه بازی‌های بیشتری را به بازیکنان بیشتری خواهد داد. او گفت:

در میان افراد موضوعاتی جریان دارد که تنها از گروه خاصی می‌شنوید که به تجزیه و تحلیل نکات می‌پردازند اما واقعیت این است که اکثر مردم اینگونه نیستند.

آقای پنلو گفت که امکان ندارد که یک نفر یک بازی را بدلیل حضور آن برروی پلتفرمی دیگر نخرد. او گفت:

امروز اگر به اجرای بازی‌های بپردازید شما آن را برروی هر چیزی که در اختیار دارید بازی خواهید کرد. شما بازی‌ها را برروی تلفن همراه و برروی کنسول خود مخصوصاً زمانیکه دوست دارید تا در جلوی یک تلویزیون بزرگ دراز بکشید اجرا خواهید کرد و زمانیکه دوست داشته باشید که از موس و کیبرد استفاده کنید، بازی را برروی رایانه شخصی خود اجرای خواهید نمود تا تجربه نزدیک‌تری داشته باشید. حتی ما می‌دانیم کسانی که برروی کنسول‌ها سخت گیر هستند به اجرای بازی‌ها برروی تلفن همراه و رایانه شخصی خود می‌پردازند.

خلاف صحبت گفته شده نیز وجود دارد، بازیکنان سخت گیر رایانه‌های شخصی نیز هستند که بازی‌ها را برروی تلفن همراه و کنسول خود اجرا می‌کنند.

آقای پنلو افزود:

بنابراین به عقیده من این ایده که تصمیم ناگهانی شما برای آوردن بازی‌ها برای رایانه‌های شخصی به منظور عدم تمایل مردم به کنسول‌ها است، حرفی نیست که توسط یک بازیکن واقعی زده شود.

پنلو توضیح داد که برنامه Xbox Play Anywhere در حالی معرفی شده است که مایکروسافت تمایل خود را برای ارائه بازی‌های بیشتری برروی استیم نشان داده است. این تنها برای این است که مردم بیشتری در موقعیت‌های مختلفی امکان اجرای بازی‌ها را داشته باشند و از آنها لذت ببرند. او گفت:

دادن این فرصت به کاربران رایانه‌های شخصی که بازی‌های Quantum Break و Killer Instinct را تجربه کنند به معنی گرفتن چیزی از بازیکنان کنسول نیست. این تنها به افراد بیشتری شانس تجربه بازی‌های بزرگ را برروی دستگاهی که علاقه دارند می‌دهد.

برخی از بازی‌هایی که در لیست برنامه Xbox Play Anywhere قرار گرفته‌اند و در نتیجه امکان اجرا برروی هر دو پلتفرم ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی را خواهند داشت شامل بازی‌های Gears of War 4 ،Forza Horizon 3 و Halo Wars 2 می‌شوند. طبق گزارشی که اخیراً منتشر شده است بنظر می‌رسد که بازی‌های آینده از سری بازی Halo نظیر Halo 6 پتانسیل عرضه برروی رایانه‌های شخصی را خواهند داشت.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.