شاهد ویژگی های جدیدی در NBA 2K17 خواهید بود

افشین پنجشنبه 31 تیر 1395 - 15:32
شاهد ویژگی های جدیدی در NBA 2K17 خواهید بود

مجموعه بازی های سالانه یNBA 2K  هم اکنون به عنوان شاخص ترین شبیه ساز ورزش بسکتبال در دنیای بازی های کامپیوتری شناخته شده و نسخه های متعدد از این مجموعه کم و بیش به عناوینی بی رقیب در این سبک تبدیل گشته اند و در دنیای بازی های کامپیوتری یکه تازی می نمایند. در انتهای فصل تابستان امسال، علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری این شانس را خواهند داشت تا با جدید ترین نسخه از مجموعه بازی های NBA 2K یعنی بازی NBA 2K 17 دیدار نمایند. اثری که قرار است تجربه ای بهتر و کامل تر را (نسبت به نسخه های پیشین این مجموعه) در اختیار علاقه مندان ورزش بسکتبال و هواداران لیگ حرفه ای این ورزش در کشور امریکا یعنی لیگ نام آشنای NBA قرار دهد.

کیفیت نسخه های سالانه از مجموعه بازی های NBA 2K طی سال های اخیر به قدری خوب بوده است که مهم ترین رقیب این مجموعه یعنی سری Live از شرکت EA به طور کامل به حاشیه رانده شده و دیگر حرف چندانی برای گفتن در بحث شبیه سازی کامل ، بی نقص و جذاب ورزش بسکتبال ندارد (به گونه ای که سران بخش EA Sports ترجیح داده اند تا آخرین نسخه از سری Live را تنها برای پلتفرم های موبایل عرضه نمایند و کاری به کار عرصه ی اصلی جولان سری بازی های NBA 2K یعنی پلتفرم های حرفه ای بازی نداشته باشند). در واقع مهم ترین نکته ی مثبت در رابطه با مجموعه بازی های NBA 2K این است که دست اندر کاران تولید این مجموعه هیچ گاه به موفقیت نسخه های فعلی این مجموعه بسنده نکرده و همواره در تلاش بوده اند تا با افزودن نکات و ویژگی های جدید به نسخه های بعدی از سری NBA 2K باز هم بر گستره ی تعداد مخاطبان خود بیافزایند. در همین راستا در نسخه ی بعدی از سری NBA 2K یعنی بازی NBA 2K 17 هم شاهد اضافه شدن تغییرات جدیدی هستیم تا تجربه ی گیم پلی این بازی برای مخاطبان اصلی آن جذاب تر از قبل گردد. از جمله مهم ترین تغییراتی که قرار است به ساختار بخش گیم پلی بازی NBA 2K 17 اضافه شود و سازندگان این اثر به تازگی به معرفی آن پرداخته اند، می توان به امکانات گسترده ی موجود در زمینه ی شخصی سازی لیگ های انتخابی بسکتبال توسط تجربه کنندگان این بازی اشاره کرد. در حالت کلی می توان دو بخش My GM و My League را به عنوان مهم ترین بخش های موجود در گیم پلی بازی NBA 2K 17 نام برد که از بخت خوب علاقه مندان به این بازی ، تمامی زیر بخش های مربوط به آن ها از امکانات کاملی به منظور شخصی سازی لیگ های انتخابی توسط علاقه مندان به بازی  NBA 2K 17 برخوردارند.

 nba2k17-1

 

در واقع با انتخاب یکی از دو بخش مذکور توسط تجربه کنندگان بازی NBA 2K 17 و در هنگام آغاز یک لیگ جدید از سوی آن ها، علاقه مندان به آغاز یک لیگ جدید بسکتبال در بازی NBA 2K 17 سه انتخاب متفاوت را پیش روی خود می بینند. نخست این که با انتخاب گزینه ی Current NBA Teams  همانند نسخه های اخیر از مجموعه بازی های NBA 2K ، لیگ مورد نظر خود را با همان 30 تیم واقعی موجود در لیگ حرفه ای بسکتبال NBA در فصل پیش رو آغاز نمایند. با این حال برای آن دسته از بازیبازانی که به دنبال تجربه ی مسابقات لیگ انتخابی خود با تعداد تیم های بیشتری نسبت به قبل هستند، دو گزینه ی دیگر نیز به بازی NBA 2K 17 اضافه شده است. به موجب انتخاب گزینه ی League Expansion در این بخش، علاقه مندان به بازی NBA 2K 17 می توانند لیگ انتخابی خود را به جای 30 تیم، با حضور 36 تیم طراحی نمایند. البته عدد 36 سقف تیم های حاضر در لیگ انتخابی بازی NBA 2K 17 به شمار می رود و در حالت کلی تجربه کنندگان این بازی در بخش League Expansion حتی می توانند لیگ مورد نظر خود را با حضور 31 ، 32 ، 33 ، 34 و 35 تیم آغاز نمایند. در این میان ساز و کار بازی NBA 2K 17 در دو بخش My GM و My League به گونه ای طراحی شده است که با انتخاب هر کدام از اعداد فوق (به عنوان تعداد تیم های موجود در لیگ انتخابی بازیباز) مسابقات موجود در لیگ NBA و تمامی ویژگی های مرتبط با آن ها بدون هیچ مشکل خاصی و به طور کامل بر اساس تعداد تیم های انتخابی توسط بازیباز طراحی و شبیه سازی خواهد گردید. حال شاید این پرسش برای بسیاری از علاقه مندان به بازی NBA 2K 17 مطرح باشد که تعداد تیم های اضافه شده به 30 تیم موجود در لیگ بسکتبال NBA در بخش League Expansion به طور دقیق چه تیم هایی را در بر خواهد گرفت؟

 nba2k17-2

 

در واقع با انتخاب گزینه ی League Expansion در بازی NBA 2K 17 و برگزیدن تعداد تیم های موجود در لیگ مورد نظر بازیباز (از 31 تا 36 تیم) تجربه کنندگان نسخه ی جدید از سری NBA 2K باز هم سه گزینه ی متفاوت را پیش روی خود خواهند دید. نخست این که با انتخاب گزینه ی Create Your Own Team تمام تیم های اضافه بر 30 تیم موجود در لیگ NBA را خود طراحی نمایند. اما برای کسانی که حوصله ی انجام این کار را ندارند دو گزینه ی دیگر هم در این بخش از بازی NBA 2K 17 وجود دارد که می تواند برای آنان راه گشا باشد. نخستین گزینه ی موجود در این زمینه Use Pre – Built Team نام دارد که علاقه مندان به بازی NBA 2K 17 از طریق بر گزیدن آن می توانند به انتخاب تیم های مورد نظر خود برای حضور در لیگ انتخابی شان از میان 10 تیم از پیش طراحی شده ی حاضر در این بخش از بازی NBA 2K 17 بپردازند. جالب این جاست که تمامی این 10 تیم (که توسط سازندگان بازی NBA 2K 17 طراحی شده اند) به طور کامل توسط گزارشگران بازی NBA 2K 17 پشتیبانی می شوند و اسامی تمامی بازیکنان حاضر در آن ها به هنگام گزارش مسابقات، توسط گزارشگران حاضر در بازی NBA 2K 17 اعلام می گردد. با این حال اگر هیچ کدام از این 10 تیم نتوانست نظر مثبت تجربه کنندگان بازی NBA 2K 17 را به سوی خود جلب نماید، آن ها این قابلیت را خواهند داشت تا از طریق گزینه ی سوم این بخش یعنی Download Team Design ، به شکل کاملاً ساده و بی درد سر، به انتخاب تیم های طراحی شده توسط سایر تجربه کنندگان بازی NBA 2K 17 و دانلود و استفاده از آن ها بپردازند.

 nba2k17-3

البته سوای دو بخش Current NBA Teams (آغاز لیگ انتخابی بازیباز با همان 30 تیم واقعی موجود در لیگ حرفه ای بسکتبال NBA) و League Expansion (اضافه کردن تعداد تیم های موجود در لیگ بسکتبال انتخابی بازیباز تا سقف 36 تیم) ، بخش دیگری هم به هنگام شروع لیگ انتخاب شده توسط بازیباز وجود دارد که با نام Costume League شناخته می شود و به تجربه کنندگان بازی NBA 2K 17 امکانات بیشتری را  در زمینه ی طراحی تیم های مورد نظر خود خواهد داد. با انتخاب این گزینه در بازی NBA 2K 17 ، تجربه کنندگان این بازی این امکان را در اختیار خواهند داشت تا به شخصی سازی کامل تمامی جنبه های مربوط به لیگ انتخابی خود در این بازی بپردازند. به این معنی که در بخش Costume League علاوه بر انتخاب تعداد تیم های موجود در لیگ بسکتبال NBA ، نوع این تیم ها نیز به طور دلخواه توسط بازیبازان قابل انتخاب خواهد بود. به عنوان مثال تجربه کنندگان بازی NBA 2K 17 در بخش Costume League این امکان را در اختیار خواهند داشت تا به طراحی یک لیگ 30 ، 32 یا 36 تیمی بپردازند که تمامی تیم های حاضر در آن را (به جای تیم های واقعی حاضر در فصل بعدی لیگ NBA) تیم های موجود در بخش تیم های کلاسیک حاضر در بازی NBA 2K 17 یا تیم های حاضر در لیگ بسکتبال اروپا تشکیل دهند. به هر حال وجود قابلیت جدید مربوط به شخصی سازی کامل لیگ های انتخابی بازیباز در بازی NBA 2K 17 می تواند موجب شود تا تنوع و هیجان بیشتری به ساختار گیم پلی نسخه ی جدید از سری NBA 2K نسبت به نسخه های پیشین این مجموعه اضافه گردد. گفتنی است که بازی NBA 2K 17 در تاریخ 20 سپتامبر سال جاری میلادی برای سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، کنسول پلی استیشن 4 و کنسول اکس باکس وان عرضه خواهد گردید.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.