چالش قیمت کنسول PS4 Pro برای XBox Scorpio

افشین چهارشنبه 24 شهریور 1395 - 21:51
چالش قیمت کنسول PS4 Pro برای XBox Scorpio
یکی از مزیت‌های کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو قیمت ۴۰۰ دلاری آن می‌باشد، شاید کمتر کسی انتظار شنیدن چنین قیمتی را از سوی شرکت سونی دارا می‌بود، این احتمال وجود دارد که قیمت این کنسول چالشی برای کنسول اسکورپیوی شرکت مایکروسافت باشد.

 

مایکل پچر به عنوان یکی از آنالیزگران Wedbush Securities در صحبت با گیمینگ‌بُلت اعلام کرد که قیمت ارزان پرو و عرضه زودتر آن، استراتژی مناسبی برای رقابت با اسکورپیو می‌باشند. او گفت:

فکر می‌کنم قیمت ۴۰۰ دلاری این کنسول یکی از حرکات بزرگ سونی بوده است، مخصوصاً زمان عرضه این کنسول. توجیه این موضوع سخت است که با پرداخت ۳۰۰ دلار کنسول ایکس‌باکس وان اسی را بخرید، درحالیکه امکان دریافت فضای بیشتر، پشتیبانی از ۴k را با خرید پلی‌استیشن ۴ پرو داشته باشید. فکر می‌کنم این موضوع معضلی برای اسکورپیوی مایکروسافت خواهد بود، چراکه این کنسول یک سال دیرتر عرضه شده و باید تلاش بسیاری برای باقی ماندن در این رقابت بکند. بصورت ایده‌آل شرکت مایکروسافت می‌تواند اسکورپیو را به قیمت ۳۰۰ دلار عرضه کند اما انتظار چنین رخدادی را ندارم. اگر قیمت پلی‌استیشن ۴ پرو در تعطیلات بعدی ۳۴۹ دلار باشد، مایکروسافت در موقعیت دشواری قرار خواهد گرفت.

شاید صحبت‌های آقای پچر درست باشد، شاید کنسول اسکورپیو مایکروسافت از نظر سخت افزاری نسبت به پرو برتر باشد اما حقیقت آن است که عامل اصلی رقابت عرضه زودتر و قیمت ارزان‌تر می‌باشد که می‌تواند عرضه اسکورپیو را با مخاطره روبرو کند. شرکت سونی در حال حاضر در موقعیت خوبی قرار گرفته است، باید دید و استراتژی مایکروسافت را نظاره‌گر بود، شاید اسکورپیو با قیمتی ارائه شود که هیچ آنالیزگر یا مصرف کننده‌ای انتظار آن را هم نداشته باشد!

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.