سونی عرضه کنسول PS4 Slim را آغاز کرد

افشین جمعه 26 شهریور 1395 - 11:40
سونی عرضه کنسول PS4 Slim را آغاز کرد

سونی اعلام کرد که عرضه کنسول بازی PlayStation 4 Slim را آغاز کرده است. براساس اطلاعاتی که سونی در هنگام معرفی این کنسول اعلام کرد، PS4 Slim در حدود 30 درصد از کنسول PS4 کوچکتر است و مصرف انرژی بسیار بهتری دارد. با توقف عرضه کنسول PS4، از این پس کنسول PS4 Slim به عنوان محصول جایگزین سونی روانه بازار خواهد شد اما آیا خرید این کنسول ارزش صرف هزینه 300 دلاری را دارد؟

کنسول بازی PS4 Slim قرار است در دو نسخه 500 و 1000 گیگابایتی عرضه شود، اما در حال حاضر تنها نسخه استاندارد و 500 گیگابایتی در دسترس کاربران قرار گرفته است. این نسخه از کنسول PS4 Slim در حدود 300 دلار قیمت دارد تا از این لحاظ با کنسول جدید مایکروسافت یعنی Xbox One S تفاهم داشته باشد. نسخه 1 ترابایتی از این کنسول که قرار است تا دو هفته آینده راهی بازار شود، در هنگام عرضه قیمتی در حدود 370 دلار خواهد داشت.

در هنگام معرفی PS4 Slim مشخص شد که این کنسول جدید، دقیقاً دارای قطعات سخت افزاری نسخه اصلی از کنسول PS4 است و قصد دارد عملکرد و توان آن را این بار در یک دستگاه سبک‌تر، باریک‌تر، ارزان‌تر و با مصرف انرژی پایین‌تر در اختیار کاربران خود قرار دهد. این کنسول جدید همچنین اکنون نویز کمتری را ایجاد می‌کند و با استفاده از یک سیستم خنک کننده بهتر، عملکرد حرارتی بهتری را تدارک می‌بیند. علاوه بر این در کنسول PS4 Slim، درگاه خروجی Optical Audio حذف شده است تا قیمت این محصول کاهش پیدا کند. با این تغییر دیگر امکان اتصال سیستم‌های صوتی پیشرفته به این کنسول ممکن نیست.

دیگر تغییرات موجود در این کنسول به چند ویژگی ظاهری و همچنین همراهی دسته بازی DualShock 4 جدید خلاصه می‌شود. به همین دلیل اگر از عملکرد کنونی کنسول PS4 خود راضی هستید بهتر هست به خرید این کنسول فکر نکنید.

اما PS4 Slim تنها کنسول جدید سونی برای سال 2016 نیست. کنسول PS4 Pro نیز قرار است تا دو ماه آینده با قیمتی در حدود 400 دلار عرضه شود و نسل جدیدی از قطعات و ویژگی‌های سخت افزاری را به دنیای کنسول‌های بازی بیاورد. طبق اطلاعات منتشر شده PS4 Pro دو برابر کنسول PS4 قدرت گرافیکی دارد.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.