فروش 10 میلیونی عنوان The Witcher 3 در سراسر جهان

افشین دوشنبه 28 تیر 1395 - 13:45
فروش 10 میلیونی عنوان The Witcher 3 در سراسر جهان
در طول infoShare 2016، آرتور کورازینسکی توانست با مارسین یوونسکی که مدیر عامل سی‌دی پراجکت است مصاحبه کند و او تایید کرد The Witcher 3: Wild Hunt نزدیک به ۱۰ میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رسانده است.

 

مارسین زمانی که از او راجع به فروش بازی‌های‌شان سوال شد چنین پاسخی داد:

ما کاملا دست‌پاچه شده بودیم چراکه صادقانه بگویم، انتظار چنین درجه‌ای از موفقیت را نداشتیم. سری The Witcher در سراسر جهان ۲۰ میلیون نسخه فروخته که نیمی از آن شامل The Witcher 3 می‌شود بنابراین ما با عرضه این عنوان، فروش کلی سری را دو برابر کردیم.

در لحظات دیگر مصاحبه، مارسین فروش سری را دوباره تایید کرد:

به‌طور کلی من فکر می‌کنم به‌همراه The Witcher 3 و همچنین The Witcher 2، ما بازی‌ها را بدونه هیچ محافظ کپی منتشر کردیم بنابراین شما می‌توانید در روز اول، بازی را از GOG دانلود کرده و آن را به یک دوست یا حتی دشمن بدهید اما تحویل دادن آن به دوست در قالب یک کارت حافظه، عملی است و ما جمعا همچنان نزدیک به ۱۰ میلیون نسخه برروی هر سه پلتفرم در سراسر جهان به فروش رسانده‌ایم.

این نکته هم ارزش افزودن دارد که مارسین در ماه مارس گفته بود بیشتر فروش بازی‌های‌شان از سوی رایانه‌های شخصی تامین می‌شود. صحبت‌های او در ماه مارس را در ادامه مشاهده می‌کنید:

شروع واقعی کنسول‌ها با پلی‌استیشن ۲ از سوی سونی بود و سپس با ایکس‌باکس ۳۶۰؛ پلی‌استیشن ۱ برای همه در دسترس قرار نداشت و یک کنسول گران‌قیمت با بازی‌های گران‌قیمت بود. من بازی‌ها را در آن زمان توزیع می‌کردم و هزینه بازی‌های ویدیویی را به یاد دارم. پلی‌استیشن ۱ برای مردم راحت و پولدار در دسترس قرار داشت و تهیه پلی‌استیشن ۲ هم برای حجم زیادی از مردم راحت‌تر بود و توسعه این بازار را آغاز کرد. با این حال، رایانه‌های شخصی همچنان قوی باقی می‌ماند. اکثر فروش سری The Witcher از رایانه‌های شخصی است گرچه کنسول‌ها هم فروش خیلی خوبی را آغاز کردند.

متاسفانه ما هیچ رقمی از نسخه GOG نداریم اما این موضوع را می‌دانیم که بازی نزدیک به ۲ میلیون نسخه در استیم به فروش رسانده است.

 

adsdsa

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.