تغییرات اعمال شده در Watch Dogs 2 نسبت به نسخه قبلی در بخش های رانندگی و مالتی پلیر

افشین دوشنبه 14 تیر 1395 - 12:33
تغییرات اعمال شده در Watch Dogs 2 نسبت به نسخه قبلی در بخش های رانندگی و مالتی پلیر

بازی Watch Dogs اگر چه در بسیاری از بخش های خود اثری معقول و پذیرفتنی جلوه می کرد، اما به دلیل حجم بالای تبلیغات موجود پیرامون این اثر پیش از عرضه شدن آن به بازار و همچنین عمل نکردن به بسیاری از وعده های داده شده از سوی شرکت یوبی سافت در زمینه هایی نظر گیم پلی و گرافیک فنی در نسخه ی نهایی این اثر، بازی Watch Dogs در نهایت و پس از انتشار رسمی خود به بازار، با انتقاد های بی شماری از سوی برخی از چشم انتظاران این اثر و منتقدان همراه شد و آن گونه که انتظار می رفت (و سران یوبی سافت مدعی آن بودند) نتوانست حرف تازه ای در میان غول های حاضر در این سبک برای گفتن داشته باشد. بر همین اساس سازندگان نسخه ی دوم از این بازی برای زدودن خاطرات تلخ بازی Watch Dogs از ذهن بازیبازان دست به اعمال تغییرات فراوانی در بخش های مختلف این اثر زده و مهم تر از آن این که از انجام تبلیغات کاذب برای بازی در دست تولید خود هم اجتناب کرده اند. حال که به زمان انتشار بازی Watch Dogs 2 نزدیک تر شده ایم، سازندگان این بازی به تدریج در حال انتشار اطلاعات تکمیلی بیشتری در رابطه با اثر در دست تولید خود هستند که در مطلب پیش رو به بخشی از آن ها اشاره خواهیم نمود.

در جریان برگزاری نمایشگاه E3 امسال علاقه مندان به بازی Watch Dogs 2 با بسیاری از تغییرات موجود در بخش های مختلف این اثر (نسبت به نسخه ی پیشین این مجموعه) آشنا شدند. تغییراتی نظیر دگرگون شدن شخصیت اصلی بازی Watch Dogs 2 (از ایدن پیرس به مارکوس هالوی) ، تغییر مکان اصلی رخ دادن رویداد های داستانی این بازی (از شیکاگو به سان فرانسیسکو) و همچنین سایر موارد موجود در بخش گیم پلی این اثر (نظیر گسترده تر شدن امکان هک کردن وسایل و ابزار های مختلف موجود در محیط این بازی) که در مطالب پیشین خود به طور مفصل به تمامی آن ها اشاره کرده بودیم. حال با پایان یافتن نمایشگاه E3 امسال و نزدیک تر شدن به زمان انتشار بازی Watch Dogs 2 در فصل پاییز امسال، اطلاعات تازه تری در رابطه با گیم پلی این بازی منتشر شده اند که مواردی نظیر نوع رانندگی در نسخه دوم از سری Watch Dogs را در بر می گیرد.

 

 watch-dogs2

 

بی شک یکی از اشتباهات مسلم سازندگان بازی Watch Dogs (پیش از انتشار این اثر) مقایسه ی وقت و بی وقت این بازی با سری بازی های GTA بود. در واقع اعضای شرکت یوبی سافت در خلال تبلیغات کاذب و دور از واقع خود برای بازی Watch Dogs ، مدام این اثر را (به شکل غیر مستقیم) با مجموعه بازی های GTA مقایسه می کردند و با کری خوانی های بی دلیل خود در این زمینه خواسته یا نا خواسته انتظارات را از این بازی بالا بردند. انتظاراتی که در نهایت بسیاری از آن ها برآورده نگردید و بازی Watch Dogs نه تنها نتوانست بهتر از عناوین حاضر در سری GTA ظاهر شود، بلکه از ظاهر شدن در حد و اندازه ی آن ها نیز عاجز ماند. در این میان فارغ از تفاوت های موجود میان کیفیت گیم پلی مجموعه بازی های GTA با بازی Watch Dogs، از جمله تفاوت های موجود میان گیم پلی بازی Watch Dogs نسبت به نسخه های اخیر از سری GTA به نوع و سبک و سیاق رانندگی در این بازی مربوط می شد. به این معنی که بر خلاف حالت شبه آرکید رانندگی با اتومبیل ها در عناوین سری GTA راندن اتومبیل ها در بازی Watch Dogs حالتی مشابه با عناوین شبیه ساز داشت و به دلیل دشواری تحت کنترل در آوردن اتومبیل ها در این بازی، گاه برخی از بازیبازان در هنگام قرار گرفتن در صحنه های اکشن این بازی (که لزوم انجام چند کار مختلف در یک زمان واحد را شامل می شد) دچار مشکلات بی شماری می شدند. بر این اساس سازندگان بازی Watch Dogs 2 حالت واقع گرایانه ی راندن اتومبیل ها در این بازی را به حالتی آرکید تغییر داده اند و به این ترتیب شیوه ی رانندگی در بازی Watch Dogs 2 چیزی مشابه با اکثر عناوین Open World و هم سبک با خود خواهد بود. موضوعی که در کنار امکان شلیک به دشمنان موجود در این بازی به هنگام رانندگی و در حین حرکت در خیابان های سان فرانسیسکو، می تواند موجبات خشنودی بازیبازان اکشن دوست و کسانی که قصد خلق صحنه های جیمز باندگونه در بازی Watch Dogs 2 را دارند فراهم آورد.

 

 watchdogs2

 

از سوی دیگر آن دسته از بازیبازانی که قصد انجام ماموریت های موجود در بازی Watch Dogs 2 را به شکل گروهی و در قالب همکاری تیمی دارند، اکنون می توانند تکلیف خود با بازی Watch Dogs 2 را بهتر از قبل روشن سازند. همان گونه که پیش تر هم به آن اشاره کرده بودیم، علاوه بر این که تمامی بخش های موجود در گیم پلی بازی Watch Dogs 2 را می توان به شکل تک نفره و در حالت آفلاین به انجام رساند، امکان انجام بسیاری از مراحل موجود در این بازی به شکل آنلاین و در قالب همکاری چند نفره و تیمی نیز برای بسیاری از علاقه مندان به بازی Watch Dogs 2 مهیا خواهد بود. در این میان از آن جایی که تمامی تجربه کنندگان بازی Watch Dogs 2 در نقش قهرمان داستان این اثر یعنی مارکوس هالوی ظاهر خواهند شد، این پرسش برای بسیاری از بازیبازان مطرح شده بود که چگونه می توان بدون هیچ درد سری به انجام گروهی ماموریت های موجود در بازی Watch Dogs 2 پرداخت، در حالتی که به طور هم زمان تعداد بیشماری مارکوس در محیط این بازی وجود دارد؟ در واقع پاسخ این پرسش کلیدی در ساختار کلی گیم پلی بازی Watch Dogs 2 نهفته است که بیش از هر ویژگی دیگری بر هک کردن لوازم و ابزار آلات موجود در دنیای این بازی تمرکز دارد. در همان ابتدای بازی Watch Dogs 2 که مارکوس هوش مصنوعی عنکبوت وار موجود در داستان این اثر یعنی ctOS را هک می کند بازیبازان می باید یک آی دی جعلی برای خود دست و پا نماید تا هوش مصنوعی همه کاره ی حاضر در شهر سان فرانسیسکو از این پس آن ها را با این نام جعلی بشناسد. و این نام جعلی همان نامی است که بازیبازان مختلف در هنگام تجربه ی گروهی بازی Watch Dogs 2 و دخالت در بازی یکدیگر با آن به دیگران شناسانده خواهند شد و این موضوع (در کنار قابلیت شخصی سازی بالای موجود در بازی Watch Dogs 2) موجب می شود تا تجربه کنندگان بخش آنلاین این اثر به طور کامل از دیگران متمایز باشند. در هر صورت سازندگان بازی Watch Dogs 2 تغییرات فراوان و بنیادینی را در گیم پلی این اثر (نسبت به نسخه ی پیشین این مجموعه) اعمال کرده اند تا بدین ترتیب شاید خاطره ی نه چندان خوشاین بازی Watch Dogs از ذهن علاقه مندان به عناوین شبه GTA پاک شود. گفتنی است که بازی Watch Dogs 2 در تاریخ 15 نوامبر سال جاری میلادی برای سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، کنسول اکس باکس وان و کنسول پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد و در واقع سران شرکت یوبی سافت در پاییز امسال این بازی را جایگزین نسخه های سالانه از سری Assassin's Creed (که دیگر مجموعه ای سالیانه نخواهد بود) نموده اند. 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا قبل از ارسال نظر موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
- دیدگاهتان فقط مربوط به این محصول و یا مشکلات و پیشنهادات مربوط به این محصول باشد.
- نظراتی شامل زمان ارسال، هزینه ارسال، کد پیگیری و .. را فقط از طریق صفحه تماس با ما بیان کنید.
- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد و در اختیار کسی نیز قرار داده نخواهد شد.
- از ایمیل معتبر استفاده کنید تا در صورت نیاز به پاسخگویی بیشتر از طریق ایمیل مکاتبه شود.